Polskie Radio
Section05
Maciej Walecki

Finał akcji "Z głową w górach": co warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju?

Nasza zimowa akcja "Z głową w górach" dobiega końca. Ostatnim przystankiem na trasie Polskiego Radia jest Krynica-Zdrój. Miejscowość w Beskidzie Sądeckim słynie przede wszystkim z wód zdrojowych, ale kuracjusze i turyści mogą skorzystać także z bogatej oferty kulturalnej oraz okolicznych tras pieszych i zjazdowych.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Maciej Walecki Krynica-Zdrój beskidy Nikifor Z głową w górach

"Z głową w górach". Sienna, czyli narty, wycieczki i uran [ZOBACZ WIDEO]

Sienna to kolejny przystanek akcji Polskiego Radia "Z głową w górach". Ten zimowy kurort to wieś, w której znajduje się jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. - Nasz pomarańczowy Jedynkowy namiot jest u podnóża Czarnej Góry - przywitał słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia Maciej Walecki.
Zobacz więcej na temat:  turystyka Z głową w górach Sienna jaskinia Jaskinia Niedźwiedzia narty Sława Bieńczycka Maciej Walecki

"Z głową w górach" - odwiedzamy Zieleniec. Warto tu przyjechać, zwłaszcza zimą

Śnieg leży tu nawet 150 dni w roku, a unikalny w skali kraju mikroklimat stwarza wyjątkowe warunki atmosferyczne. Mowa o Zieleńcu, części Dusznik-Zdroju, położonego na wschodnim zboczu Gór Orlickich, gdzie czeka na nas nie tylko piękna, biała aura, ale też różnorodne atrakcje, nie tylko dla najmłodszych. 
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe góry Zieleniec stoki narciarskie społeczeństwo Polskie Radio Maciej Walecki Agnieszka Kunikowska

Radiowa Jedynka w Szczyrku: zawody w skokach narciarskich i bezpieczny zimowy wypoczynek

W ramach akcji "Z głową w górach" dziennikarze Polskiego Radia odwiedzą osiem miejscowości górskich. W drugim tygodniu stycznia (16-17.01) jesteśmy w Szczyrku; w tych dniach odbywają się tam zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ponieważ jednak mamy ferie zimowe, przypomnieliśmy również zasady bezpiecznego wyjścia w góry lub na stok.
Zobacz więcej na temat:  Kuba Marcinowicz Maciej Walecki szczyrk Z głową w górach

Zakopane. "Jedyne takie miejsce" na święta Bożego Narodzenia

Piękne, zaśnieżone Zakopane to z pewnością bardzo klimatyczne miejsce. Nie tylko ze względu na górski klimat, ale również z powodu góralskich świąt Bożego Narodzenia. - Mamy wielkie szczęście, że siedzimy u podnóża samego Giewontu i możemy codziennie na niego patrzeć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Zofia Kubiniec-Stanuch, kierownik Zespołu regionalnego im. Klimka Bachledy.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Bedliński Maciej Walecki Zakopane góralska muzyka

Badminton: sport szybszy od Formuły 1. Co warto o nim wiedzieć?

Gdy myślimy o sporcie w kategoriach rekordów prędkości, jednym ze skojarzeń są wyścigi Formuły 1. Ale to badminton jest najszybszym sportem na świecie. Niedawno zawodnik z Indii nadał lotce rekordową prędkość 565 km/h. Niedługo z kolei rozpocznie się Puchar Polski w badmintonie; z tej okazji warto więc zapoznać się ze sportem, który można uprawiać w każdych warunkach.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Maciej Walecki badminton aktywność fizyczna sportowcy

"Lato z Radiem" 2023 w Kopalni Soli "Kłodawa". Najgłębsza trasa turystyczna na świecie

"Lato z Radiem" 2023 w Kopalni Soli "Kłodawa"! To jedyna czynna kopalnia soli udostępniana do zwiedzania. "Lato z Radiem" zawitało tam w czwartkowe przedpołudnie. Reporter Maciej Walecki wraz z przewodnikami, Andrzejem Mikołajczakiem oraz Ryszardem Szubertem, zjechał 600 metrów pod ziemię, by zwiedzić najgłębszą trasę turystyczną na świecie. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Maciej Walecki kopalnia soli Lato z Radiem 2023 Kopalnia Soli Kłodawa

Święto Polskiej Niezapominajki w Programie 1 Polskiego Radia

Obchodzone 15 maja Święto Polskiej Niezapominajki zapoczątkował w 2002 roku Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki i prowadzący "Ekoradio". To święto, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie. Akcji przyświeca także idea, że warto zachować od zapomnienia ważnych ludzi, miejsca oraz chwile. Corocznie obchody odbywają się w Jedlni-Letnisku - miejscowości położonej na skraju Puszczy Kozienickiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Program 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zalewski Maciej Walecki Święto Polskiej Niezapominajki