X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

Maciej Miecznikowski lubi panować nad dźwiekiem

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 16:43
50 lat temu w sercu Kaszub urodził się… Maciej Miecznikowski, muzyk i wokalista, autor piosenek, multiinstrumentalista. Śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Z wykształcenia śpiewak operowy, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Założyciel grupy Leszcze.

Obdarzony głębokim barytonem, dzięki czemu oryginalnie interpretuje niemal każdy utwór. Wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, dziś uprawia wiele gatunków muzycznych. Laureat wyróżnień bluesowych i jazzowych oraz nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach opolskich. Odpoczywa pracując w swoim ogrodzie, hoduje pomidory, groszek, fasolę i dynię, ma dwa ule. Lubi zdrowo i smacznie gotować. Domator w ciągłej podróży.

Muzykowi groziła kiedyś utrata słuchu, co byłoby wielką tragedią. Przeszedł aż sześć operacji w Instytucie Patologii Słuchu profesora Henryka Skarżyńskiego. Dzięki nim nadal może grać i spiewać.

Rozmowę prowadziła Jolanta Fajkowska

ans/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak