X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

Romuald Oziewicz. Miejsce pierwsze. Nagroda: wycieczka

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 08:20
Uzasadnienie Kapituły: za zachowanie pamięci o zapomnianych fragmentach polskiej historii w niezwykle bogatym, dobrze zachowanym i opisanym archiwum rodzinnym. Opis jednego ze zdjęć: Charbin 1904 - spotkanie pięciu braci w Charbinie w czasie wojny rosyjsko-japońskiej w latach 1904-1905. Mój dziadek Zygmunt był poborowym do służby na czas wojny, Stanisław i Władysław służyli jako oficerowie w czasie wojny, Dominik był pracownikiem Kolei Wschodnio-Chińskiej w służbie telegraficznej, a Józef był kierownikiem ekspedycji w celu pozyskiwania drewna w koncesjach polskiego przemysłowca Władysława Kowalskiego w Mandżurii. Wszyscy pochodzili z rodziny Adolfa Oziewicza i Emilii Szklennik osiadłej na terenach obecnej Litwy, powiatu Świciańskiego. Stanisław Oziewicz w latach walki o niepodległość służył w 66 Pułku (Chełmno) Kaszubskim. Kawaler Orderu Virtuti Militari kl.V no.4150 Dz.Pers. 2/22. W czasie poprzedniej służby w armii carskiej od 1900-1904 przymusowo, w tym szkoła w Kazaniu, w niewoli niemieckiej od 21 lutego 1915 do 5 listopada 1918. 
.
.Foto: Romuald Oziewicz - archiwum prywatne
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak