Australian Open 2021

Powrót

Australian Open: Serena Williams w ćwierćfinale zagra z Simoną Halep

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 11:15
Amerykanka Serena Williams awansowała do ćwierćfinału Australian Open. Na tym etapie walcząca o 24. tytuł wielkoszlemowy w singlu i wyrównanie rekordu wszech czasów tenisistka zmierzy się z Rumunką Simoną Halep, która w trzech setach pokonała Igę Świątek.
Amerykanka Serena Williams cieszy się z wygranej z Niemką Laurą Siegemund w pierwszej rundzie Australian OpenFoto: EPA/DAVE HUNT
  • 109. edycja Australian Open potrwa w dniach 8-21 lutego
  • W grze pojedynczej kobiet tytułu broniła Amerykanka Sofia Kenin, ale Amerykanka odpadła w drugiej rundzie po porażce z Estonką Kają Kanepi
  • Wśród mężczyzn Serb Novak Djoković

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki już od połowy stycznia jest na miejscu i przekazuje codzienne relacje z Melbourne Park. Zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconego rywalizacji tenisistów.

Australian Open 2021 grafika baner serwis 1200 F jpg
Australian Open 2021 - SERWIS SPECJALNY

Rozstawiona z "10" Williams przepustkę do czołowej "ósemki" wywalczyła nie bez trudu. Potrzebowała ponad dwóch godzin, by wyeliminować podobnie grającą Arynę Sabalenkę (7.) 6:4, 2:6, 6:4. Pierwszy set był bardzo wyrównany i obie mocno uderzające piłkę zawodniczki długo skutecznie pilnowały własnego podania. W drugim zaś Białorusinka odskoczyła na 3:0, a Amerykanka nie była w stanie odrobić tej straty. W pięciu pierwszych gemach tej odsłony doszło aż do czterech przełamań.

W decydującej partii to była liderka światowego rankingu wyszła na prowadzenie 4:1, co pozwoliło jej potem nieco spokojniej zmierzać po wygraną.

Williams straciła tym samym pierwszego seta w swoim 20. występie na kortach Melbourne Park.

Podczas tegorocznej edycji imprezy w Melbourne gra w obcisłym, różowo-czarnym kostiumie, z jedną nogawką do kostki, a drugą do połowy uda. Inspiracją była słynna amerykańska lekkoatletka Florence Griffith Joyner, która specjalizowała się w sprincie. Rekordzistka świata na 100 i 200 m zmarła w 1998 roku, mając 38 lat.

39-letnia tenisistka w 1/8 finału wielkoszlemowych zmagań wystąpiła po raz 62., a młodsza o 17 lat Sabalenka dopiero po raz drugi.

Słynna zawodniczka z USA do czołowej "ósemki" w turniejach tej rangi awansowała po raz 54., a w Australian Open 13.

Williams dotychczas triumfowała w Melbourne siedem razy (2003, 2005, 2007, 2009-10, 2015, 2017). Ósme zwycięstwo oznaczałoby też wyrównanie rekordu wszech czasów w liczbie zdobytych tytułów wielkoszlemowych w singlu, który należy do Australijki Margaret Court.

Amerykanka o półfinał zagra z wiceliderką światowego rankingu tenisistek Rumunką Simoną Halep, która pokonała 6:3, 1:6, 4:6 Igę Świątek.

Wyniki niedzielnych meczów 1/8 finału singla kobiet w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open:

Simona Halep (Rumunia, 2) - Iga Świątek (Polska, 15) 3:6, 6:1, 6:4
Su-wei Hsieh (Tajwan) - Marketa Vondrousova (Czechy, 19) 6:4, 6:2
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 14) 4:6, 6:4, 7:5
Serena Williams (USA, 10) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) 6:4, 2:6, 6:4

Wyłonione pary ćwierćfinałowe:
Simona Halep (Rumunia, 2) - Serena Williams (USA, 10)
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Su-wei Hsieh (Tajwan)

- Dzisiaj nie wszytko było idealne, ale jestem zadowolony z meczu, że to wytrzymała - pierwszy set wzorowy, ale drugi trochę gorzej. Iga bardzo dobrze pracowała taktycznie i choć nie mogę powiedzieć, że wykonała zadanie w stu procentach, bo w pewnym momencie zabrakło bycia tu i teraz, ale szybko to poprawiła i wróciła - fajnie wykończyła mecz - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Piotr Sierzputowski, trener Igi Świątek, która w drugiej rundzie Australian Open pokonała Camilę Giorgi.

Wiceliderka światowego rankingu tenisistek Simona Halep pokonała reprezentującą gospodarzy Ajlę Tomljanovic 4:6, 6:4, 7:5 i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Rumunka w trzeciej partii przegrywała już 2:5.

Australian Open: Świątek gościem na konferencji Osaki. "Miałam przerwać twój wywiad"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 19:01
Iga Świątek i Naomi Osaka są dobrymi koleżankami, a kolejny dowód na to dały w środę podczas wielkoszlemowego Australian Open. Polska tenisistka pojawiła się nagle na konferencji prasowej Japonki, a dziennikarze byli świadkami ich żartobliwej rozmowy.