Australian Open 2021

Powrót

Australian Open: Iga Świątek skomentowała mecz z Simoną Halep. "Dzielenie z Tobą kortu to przyjemność"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 10:28
Iga Świątek na czwartej rundzie zakończyła udział w turnieju singla wielkoszlemowego Australian Open. Polska tenisistka przegrała w niedzielę z wiceliderką rankingu WTA Simoną Halep 6:3, 1:6, 4:6. W poniedziałek dodała w mediach społecznościowych wpis, w którym pogratulowała Rumunce.
Iga Świątek podczas meczu z Simoną Halep
Iga Świątek podczas meczu z Simoną Halep Foto: PAP/EPA/DEAN LEWINS

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki już od połowy stycznia jest na miejscu i przekazuje codzienne relacje z Melbourne Park. Zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconego rywalizacji tenisistów.

Australian Open 2021 grafika baner serwis 1200 F jpg
Australian Open 2021 - SERWIS SPECJALNY

Zabrakło niewiele

Polka w turnieju na kortach twardych w Melbourne była rozstawiona z numerem piętnastym. Nie była więc faworytką starcia z turniejową dwójką, choć w październiku rozbiła Rumunkę w czwartej rundzie French Open. Tym razem jednak Halep wzięła rewanż za porażkę w Paryżu.

Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa zwyciężyła w trzech setach, choć w pierwszej partii to 19-latka z Raszyna była lepsza. Świątek dzień po odpadnięciu z rywalizacji dodała w mediach społecznościowych krótki wpis, w którym podsumowała mecz.

"To był bardzo wymagający mecz. Dałam z siebie wszystko i będzie to dla mnie ważna lekcja. Dziękuję za wasze wsparcie" - napisała na Twitterze.

Jubileuszowa wygrana Halep

Siedemnasta zawodniczka rankingu WTA zwróciła się także do swojej rywalki. Dla Halep wygrana z Polką była bowiem jubileuszowym zwycięstwem w Wielkim Szlemie.

"Bardzo gratuluję Simonie Halep 100 zwycięstwa w meczu turnieju Wielkiego Szlema. Dzielenie z Tobą kortu to wielka przyjemność" - zapewniła (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Halep we wtorkowym ćwierćfinale zmierzy się z 23-krotną mistrzynią turniejów wielkoszlemowych Amerykanką Sereną Williams.

Amerykanka Serena Williams awansowała do ćwierćfinału Australian Open. Na tym etapie walcząca o 24. tytuł wielkoszlemowy w singlu i wyrównanie rekordu wszech czasów tenisistka zmierzy się z Rumunką Simoną Halep, która w trzech setach pokonała Igę Świątek.