JAZZ.PL

Trio Nowicki/Święs/Frankiewicz

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 19:00
W ramach audycji Jazz.PL materiał ze swojej najnowszej płyty zaprezentowało trio Nowicki/Święs/Frankiewicz. To pierwszy koncert formacji od premiery albumu "Overtones", a niespodzianką był udział gościa specjalnego, który dołączył do tria w drugiej części występu...
Trio NowickiŚwięsFrankiewicz
Trio Nowicki/Święs/FrankiewiczFoto: PR

logo jazz.pl.jpg
Jazz.PL - zobacz wszystkie koncerty

Saksofonista Radek Nowicki, kontrabasista Andrzej Święs i perkusista Sebastian Frankiewicz, pod szyldem własnego tria zadebiutowali w 2012 roku albumem "Pathfinder". Druga płyta zespołu ("Overtones") ukazała się w połowie marca br., co nie oznacza jednak, że przez ostatnich dziewięć lat muzycy próżnowali.

- Nie narzekamy na brak zajęć, a ponieważ bez przerwy bierzemy udział w różnych projektach, to naturalnym jest, że realizacja pewnych pomysłów wymaga więcej czasu i przygotowań. Przez cały okres, dzielący nas od pierwszej płyty, regularnie graliśmy próby, koncerty i dzieliliśmy się nowymi pomysłami, a decyzja o wydaniu nowego albumu pojawiła się kiedy uznaliśmy, że dysponujemy wystarczającą ilością frapującego nas materiału - wyjaśniali artyści.

Formacja powstała z potrzeby muzycznej eksploracji, od początku zakładając zachowanie autonomiczności każdego z instrumentalistów. W składzie nie ma instrumentu harmonicznego, co jest wyzwaniem, a jednocześnie kieruje muzyków w stronę rozwiązań nieszablonowych. Trio Nowicki/Święs/Frankiewicz to trzy silne indywidualności, które mają pełną świadomość gry zespołowej, doskonale operują nastrojami i dynamiką, a funkcja lidera jest w tym wypadku "przechodnia", co bezpośrednio przekłada się na muzykę.

Radek Nowicki – saksofon tenorowy

Andrzej Święs – kontrabasista

Sebastian Frankiewicz – perkusja

***

Koncert transmitowaliśmy w piątek (9.04) o godz. 18.00 na falach radiowej Dwójki, a także w streamingu wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia. Koncert prowadził Roch Siciński.

***

"Jazz.PL" to audycja, w której prezentowane są nagrania koncertowe z polskimi jazzmanami w rolach głównych. Dziennikarze radiowej Dwójki proponują nowe produkcje koncertowe oraz perełki z Archiwum Polskiego Radia. "Jazz.PL" w każdy piątek o godzinie 18.00 w Dwójce.

Zobacz więcej na temat: Jazz Dwójka Roch Siciński