JAZZ.PL

Powrót do przeszłości Agi Zaryan w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 13:41
Głos rozpoznawalny po pierwszych dźwiękach. Barwa porównywana do największych amerykańskich diw, ale frazowanie przesycone już europejskim jazzem. Agi Zaryan wystąpiła w cyklu Jazz.PL. Zapraszamy do oglądania.

OBEJRZYJ KONCERT 


Wakacyjne odsłony dwójkowego cyklu Jazz.PL to powroty do ważnych albumów. I tym razem nie było inaczej.

Aga Zaryan wróciła do płyty, którą wydała jeszcze jako Agnieszka Skrzypek. "My Lullaby" to debiutancki album, na którym artystka zaprezentowała klasyczne amerykańskie standardy. I niby wydaje się to oczywisty wybór jak na debiut, jednak wykonanie tych standardów dalekie było od tysiąca podobnych płyt. W końcu wówczas, w 2002 roku, udało jej się zebrać zespół marzeń, w którego składzie znalazł się m.in. legendarny Tomasz Szukalski grający na saksofonie tenorowym. Nie dziwne zatem, że płyta ta została nominowana do nagrody Fryderyka.


Koncert Agi Zaryan w cyklu  Jazz.PL13.JPG
Koncert Agi Zaryan w cyklu Jazz.PL

Prawie 20 lat później, Aga Zaryan ponownie sięgnęła po ten repertuar i jeszcze raz zaprosiła do współpracy Michała Tokaja (fortepian) oraz Łukasza Żytę (perkusja). W zespole znalazł się ponadto Michał Barański (kontrabas), a karkołomnego zadania zastąpienia Tomasza Szukalskiego podjął się Radek Nowicki.

Zobacz zapowiedź:


Aga Zaryan i Radek Nowicki Aga Zaryan i Radek Nowicki

Aga Zaryan i Michał Tokaj Aga Zaryan i Michał Tokaj

Koncert Agi Zaryan w Jazz.PL Koncert Agi Zaryan w Jazz.PL

***

Koncert Agi Zaryan w cyklu "Jazz.PL" w piątek (20.08) w godz. 18.00-19.00 transmitowaliśmy na antenie Dwójki, wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki. Koncert poprowadził Andrzej Zieliński.

Zobacz więcej na temat: Jazz Dwójka Aga Zaryan