JAZZ.PL

Jazz Band Młynarski-Masecki. Taneczny sylwester z Dwójką [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 00:30
Jazz Band Młynarski-Masecki był bohaterem specjalnego, sylwestrowego wydania cyklu "Jazz.PL". Podczas koncertu zabrzmiały głównie utwory z drugiego krążka jazz bandu pt. "Płyta z zadrą w sercu". Na płycie znajdują się utwory, które w latach 20. i 30. rozbrzmiewały w kabaretach, teatrach i salach kawiarnianych. Zapraszamy do słuchania i oglądania. 

[YouTube Programu 2 Polskiego Radia]

W Dwójce o repertuarze albumu i koncertu mówili Jan Młynarski i Marcin Masecki. - Muzyka rozrywkowa 20-lecia międzywojennego, przedwojenny jazz, muzyka taneczna, lekka, na całym świecie jest niezwykle ciekawa i bardzo charakterystyczna. Natomiast w Polsce jest jeszcze element tej straty i przebywania w pamięci - wyjaśniali. 

"Płyta z zadrą w sercu" nagrana została w 17-osobowym składzie, jednak na niewielu koncertach wystąpili wszyscy muzycy, którzy brali udział w nagraniach.

- Ze względów ekonomiczno-pandemiczno-logistycznych zrobiłem redukcję do 10 osób i w takiej obsadzie zagraliśmy większość koncertów. Radiowy koncert będzie chyba trzecim zagranym w pełnym składzie - mówił Marcin Masecki, który odpowiada za aranżację.

Wokalista Jan Młynarski dodał, że Dwójkowy koncert jest dla zespołu symbolicznym podsumowaniem 2021 roku. - Podczas koncertu zabrzmią utwory głównie z naszej drugiej płyty, ale będą też drobne dygresje. Dla nas jest to rodzaj zamknięcia tego roku i przygody z drugą płytą. Oczywiście nie kończymy z wykonywaniem tej muzyki na żywo - zapowiedział.

Czytaj także:

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>

***

Koncert transmitowano na antenie Dwójki 31 grudnia.