Polskie Radio
Section05
swing

Jazz Band Młynarski-Masecki. Taneczny sylwester z Dwójką [ZOBACZ WIDEO]

Jazz Band Młynarski-Masecki był bohaterem specjalnego, sylwestrowego wydania cyklu "Jazz.PL". Podczas koncertu zabrzmiały głównie utwory z drugiego krążka jazz bandu pt. "Płyta z zadrą w sercu". Na płycie znajdują się utwory, które w latach 20. i 30. rozbrzmiewały w kabaretach, teatrach i salach kawiarnianych. Zapraszamy do słuchania i oglądania. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Młynarski Marcin Masecki Jazz swing

Punkowy swing i jazzowa klasyka na naszej wiosennej scenie

- Big bandy miały bardzo ciepłe brzmienie, my możemy brzmieć bardziej punkowo, ale wywodzimy się z tego samego nurtu - mówili o planowanym wspólnym występie podczas wiosennego koncertu Polskiego Radia wokaliści z The Puppini Sisters i Pasadena Roof Orchestra. Jak te zespoł śpiewają wspólnie? O tym przekonacie się już dziś słuchając transmisji koncertu pt. "To, co najpiękniejsze…". Próbkę ich możliwości można też usłyszeć w załączonym wywiadzie.
Zobacz więcej na temat:  swing Jazz Polskie Radio koncert NASZ WYWIAD

Jazz po męsku, czyli Pasadena Roof Orchestra w Polskim Radiu

- Muzyka, która gramy powstała po pierwszej wojnie światowej, śpiewało ją wtedy wielu fantastycznych artystów. Ich utwory są wciaż aktualne - mówił w rozmowie z dziennikarzem portalu Polskiego Radia Duncan Galloway, wokalista zespołu Passadena Roof Orchestra. A jakie piosenki muzycy zagrają podczas dzisiejszego koncertu w Polskim Radiu pt. "To, co najpiękniejsze…"? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
Zobacz więcej na temat:  swing Jazz koncert Polskie Radio NASZ WYWIAD

The Puppini Sisters - swingowy ogień w Polskim Radiu

- Poruszamy się w swingowo-jazzowej przeszłości, ale dajemy temu nowy wydźwięk. Tworzymy zupełnie nowy gatunek muzyki - mówiły w rozmowie z dziennikarzem portalu Polskiego Radia wokalistki zespołu The Puppini Sisters. Trio zaśpiewa w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie podczas kolejnego koncertu z cyklu "To, co najpiękniejsze…".
Zobacz więcej na temat:  koncert Jazz swing Polskie Radio Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego NASZ WYWIAD