Polskie Radio
Section05
swing

Piosenki niespotykane. Joanna Knitter i Przemek Dyakowski przypominają Ludmiłę Jakubczak

Popularna w latach pięćdziesiątych Ludmiła Jakubczak zginęła tragicznie w 1961 roku, mając zaledwie 22 lata. Sześć dekad później do jej twórczości wracają Przemek Dyakowski z zespołem Take It Easy, którym towarzyszy Joanna Knitter. - To piosenki niespotykane w dzisiejszej muzyce popularnej - opowiada muzyk.
Zobacz więcej na temat:  Muzyczna Jedynka Marcin Kusy Kamil Wicik Ludmiła Jakubczak muzyka rozrywkowa swing Jazz Przemek Dyakowski Joanna Knitter

Wyjątkowy koncert "To, co najpiękniejsze..." [ZOBACZ WIDEO]

Za nami kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze...". Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszeliśmy fragmenty z opery "Carmen" Georges'a Bizeta w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej oraz Tadeusza Szlenkiera w towarzystwie Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, a także standardy m.in. George'a Gershwina, Glenna Millera, Duke'a Ellingtona w wykonaniu Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy.
Zobacz więcej na temat:  koncert To co najpiękniejsze Chopin University Big Band Małgorzata Walewska Jazz swing

Jazz Band Młynarski-Masecki. Taneczny sylwester z Dwójką [ZOBACZ WIDEO]

Jazz Band Młynarski-Masecki był bohaterem specjalnego, sylwestrowego wydania cyklu "Jazz.PL". Podczas koncertu zabrzmiały głównie utwory z drugiego krążka jazz bandu pt. "Płyta z zadrą w sercu". Na płycie znajdują się utwory, które w latach 20. i 30. rozbrzmiewały w kabaretach, teatrach i salach kawiarnianych. Zapraszamy do słuchania i oglądania. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Młynarski Marcin Masecki Jazz swing