JAZZ.PL

Kajetan Galas Organ Spot. Wirtuoz organów Hammonda [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 11:00
Kajetan Galas był kolejną gwiazdą w cyklu "Jazz.PL". Wystąpił z zespołem Organ Spot, który współtworzą gitarzysta Szymon Mika i perkusista Grzegorz Masłowski. Specjalnie dla słuchaczy Dwójki formacja zaprezentowała się z gościnnym udziałem wokalistki Margo Zuber. Zapraszamy do obejrzenia wideo tego wydarzenia!

ZOBACZ WIDEO:

[YouTube Programu 2 Polskiego Radia]

W tym roku mija równo 10 lat od premiery debiutanckiego krążka zespołu Organ Spot. Muzycy zapowiadają, że długo wyczekiwany drugi album pojawi się na rynku już wkrótce. Muzyka tria świadomie utrzymana jest w jazzowym mainstreamie, w nowoczesny sposób nawiązuje do tradycji tria organowego - bez udziału basisty. W programie koncertu usłyszymy autorskie utwory członków zespołu (przygotowana została także jedna kompozycja premierowa) oraz standardy jazzowe w nowych aranżacjach.

Skład:
Kajetan Galas - Hammond B3
Szymon Mika - gitara
Grzegorz Masłowski - perkusja
gościnnie: Margo Zuber - śpiew

Kajetan Galas to organista, pianista, laureat pierwszego miejsca w kategorii organy według ankiety krytyków magazynu "Jazz Forum". Jest absolwentem klasy fortepianu jazzowego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, studiował również w ArtEZ Enschede w klasie organów Hammonda. Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wielokrotny stypendysta rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat nagrody fundacji My Polish Heart; laureat konkursów jazzowych m.in. Blue Note Jazz Competition, Jazz nad Odrą, Azoty Tarnów International Jazz Contest, Novum Jazz Festival, Krokus Jazz Festival.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>

Poza autorskim Organ Spot artysta jest również członkiem wielu innych zespołów, m.in. Yarosh Organ Trio, Patrycjusz Gruszecki Trio, Jacek Niedziela-Meira Trio, Bartosz Pernal Quartet, Margo Zuber Quartet, przez kilka lat współpracował z Januszem Muniakiem, współtworząc jeden z jego ostatnich muzycznych projektów. Koncertował z takimi muzykami jak m.in.: Nigel Kennedy, Mike Stern, Apostholis Anthimos, Frank Parker, Henryk Miśkiewicz czy Piotr Wojtasik.

Kajetan Galas jest także pedagogiem, od 2019 roku prowadzącym klasę teorii, fortepianu i organów Hammonda w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz od 2021 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie organów Hammonda.

Koncert poprowadził Piotr Metz.

Koncert był transmitowany na antenie Dwójki 21 stycznia.