JAZZ.PL

Krzysztof Herdzin i jego Chopin Quintet [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 19:00
Podczas kolejnego koncertu z cyklu "Jazz.PL" usłyszeliśmy muzykę Fryderyka Chopina w wykonaniu kwintetu Krzysztofa Herdzina. Artyści przedstawili utwory z pierwszej autorskiej płyty lidera zatytułowanej "Chopin", wydanej w 1995 roku.

Oglądaj wideo:

YouTube Programu 2 Polskiego Radia

Krzysztof Herdzin spotyka się ze słuchaczami Dwójki w co drugą niedzielę od 17.00 do 19.00 w audycji "Kalambury z partytury"

- Chciałbym Państwa bardzo serdecznie zaprosić na koncert z cyklu "Jazz.PL" w Studiu S-3. Zagramy repertuar z mojej pierwszej autorskiej płyty pod tytułem "Chopin", która ukazała się w 1995 roku. Wraz ze mną wystąpią moi wspaniali przyjaciele: Maciej Sikała na saksofonie, Jerzy Małek na trąbce, Andrzej Święs na kontrabasie i Marcin Jahr na perkusji - zapowiadał Krzysztof Herdzin.

W październiku 2019 roku ukazała się najbardziej osobista płyta Krzysztofa Herdzina, zatytułowana "The Book of Secrets". Zdaniem kompozytora tematy zawarte w albumie "The Book of Secrets" są bardzo aktualne, szczególnie w dobie pandemii. - Nie wiem, czy na tej płycie mogłoby pojawić się coś więcej, bo oprócz pewnego zatrzymania, kiedy przestaliśmy być w ciągłym pośpiechu, warczeć na siebie i zajmować się wyłącznie pracą i konsumpcją, to wielu ludzi w naturalny sposób wróciło do myślenia o świecie, o sobie, o rzeczach refleksyjnych i duchowości - tak Krzysztof Herdzin mówił niegdyś na antenie Dwójki.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>

Krzysztof Herdzin i jego Chopin Quintet Krzysztof Herdzin i jego Chopin Quintet

***

Koncert w cyklu "Jazz.PL" transmitowaliśmy w piątek (4.03) o godz. 18.00.