JAZZ.PL

Leszek Możdżer solo na scenie Dwójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 19:00
Wybitny pianista Leszek Możdżer wystąpił (1.04) w ramach cyklu "Jazz.PL". Muzyk jest w tym projekcie od początku, bo stworzył także oprawę koncertów z cyklu "Jazz.pl". Leszek Możdżer jest jednym z najbardziej znanych polskich jazzmanów, kompozytorem i producentem muzycznym oraz twórcą muzyki filmowej. Zapraszamy do oglądania koncertu z cyklu "Jazz.PL". 

Zobacz wideo:

YouTube PR2


- Na 1 kwietnia muszę być w formie, bo gram w Polskim Radiu. Będzie można wysłuchać mojego solowego koncertu, także na platformach streamingowych - zapowiadał Leszek Możdżer.

Leszek Możdżer to światowej klasy pianista, jedna z największych gwiazd polskiej sceny jazzowej, artysta niestroniący od wyzwań i eksperymentów. To również jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów oraz producentów muzycznych. Urodził się 23 marca 1971 roku w Gdańsku.

Leszek Możdżer solo w cyklu Jazz.PL. ZOBACZ GALERIĘ >>>>

Naukę gry na fortepianie rozpoczął już w wieku pięciu lat. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej. W 1996 roku uzyskał dyplom ukończenia Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu Andrzeja Artykiewicza Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>

Działalność artystyczną rozpoczął w zespole Emila Kowalskiego, a pierwsze sukcesy artystyczne odniósł z zespołem Miłość. W początkach swojej działalności muzycznej był również członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. W 1992 roku otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors, już w początkach swojej kariery zwyciężał we wszystkich ankietach czytelników "Jazz Forum" w kategorii Fortepian. Był wielokrotnie ogłoszony Muzykiem Roku. 

Leszek Możdżer nagrywał płyty i koncertował z najwybitniejszymi polskimi i międzynarodowymi muzykami jazzowymi. Zagrał także szereg koncertów na całym świecie. 

Artysta miał okazję wiele razy zagrać na scenach Polskiego Radia. W 1995 roku, jako 24-latek, dał w Trójce, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej porywający koncert z utworami Fryderyka Chopina. 

Leszek Możdżer: prawdziwa muzyka zespala wewnętrznie >>>

Leszek Możdżer w cyklu Jazz.PL Leszek Możdżer w cyklu Jazz.PL

- Wyjście na scenę i skonfrontowanie się z jednym instrumentem, z którym spędziło się wiele godzin, jest egzaminem. Instrument weryfikuje, jakim jesteś pianistą, jak sobie radzisz z poziomami kontaktu z publicznością. Wychodząc na scenę, świadczysz o tym, kim jesteś - mówił Leszek Możdżer.

Artysta miał okazję wiele razy zagrać na scenach Polskiego Radia. W ubiegłym roku otrzymał nominację od Polskiego Radia do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii: Muzyka. Kapituła nagrody w uzasadnieniu doceniła artystę za dar łączenia słowiańskiego ducha ze światowymi trendami w muzyce jazzowej, ogromną kreatywność oraz nieustający głód poszukiwania nowych form wyrazu, a wreszcie – nieczęstą umiejętność poruszania muzyką najgłębszych emocji.

Koncert w Studiu S-3 poprowadził Andrzej Zieliński.

Zobacz zapowiedź:

(Facebook Dwójki)

***

Na koncert w cyklu "Jazz.PL" transmitowaliśmy w piątek (1.04) o godz. 18.00. 


Zobacz więcej na temat: Leszek Możdżer Jazz koncert