JAZZ.PL

"City Jungle". Alan Wykpisz debiutuje w roli lidera [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 19:15
Alan Wykpisz zapowiada pierwszą płytę sygnowaną własnym nazwiskiem - kompozycje z nadchodzącego albumu można było usłyszeć w wykonaniu koncertowym w cyklu "Jazz.PL" w radiowej Dwójce. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania!

Zobacz wideo:

[You Tube Dwójki]

W studiu S-3 Polskiego Radia w Warszawie wystąpił Alan Wykpisz Project – sekstet prowadzony przez jednego z najbardziej aktywnych basistów na polskiej scenie jazzowej. Po kilkunastu latach aktywnej działalności, podróżowaniu, nagrywaniu albumów z różnymi artystami nadszedł czas powołania do życia mojego projektu, nagrania i wydania debiutanckiego albumu – mówi bohater tej odsłony cyklu Jazz.PL.

Koncert był przedpremierową prezentacją repertuaru, jaki znajdzie się na płycie "City Jungle". Fonograficzny debiut Alana Wykpisza (w roli lidera) na rynku ukaże się już pod koniec października. Basista dodaje: Życie muzyka to poniekąd życie w podróży od miasta do miasta, z kraju do kraju. Każda podróż ma różne fazy, jest czas na ekscytację, jest czas na zmęczenie, regenerację. Jest czas zawirowań i jest czas spokoju. O tej i innych podróżach chcemy opowiedzieć ze sceny, zabrać słuchaczy w drogę razem z nami w poszukiwaniu balansu.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Skład zespołu:

Alan Wykpisz - gitara basowa/kontrabas/elektronika/kompozycje
Jakub Mizeracki - gitara
Paweł Kaczmarczyk - instrumenty klawiszowe
Dawid Lach - Fender Rhodes
Maksymilian Olszewski - perkusja
Tymoteusz Papior - perkusja

prowadzenie koncertu - Roch Siciński

Partnerem cyklu "Jazz.PL" jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Transmisja koncertu również w portalu Ninateka.pl.

***

Alan Wykpisz – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, improwizator, pedagog.
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (studia licencjackie) oraz w Katowicach (studia magisterskie oraz doktoranckie). Laureat takich konkursów jak Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012 czy Jazz Nad Odrą 2015.

Zobacz także: Alan Wykpisz przed koncertem w Dwójce >>>

Koncertował na wielu festiwalach w krajach takich jak Kuwejt, Katar, Hiszpania, USA, Kanada, Belgia, Chiny, Indonezja, Malezja czy Indie. Wraz z zespołem High Definition Quartet był nominowany do nagrody Fryderyk 2014 (Płyta "Hopasa"), a z Triem Mateusza Gawędy do Fryderyka 2016 za "Overnight Tales", z zespołem Natalia Kordiak Quintet nominowany do nagrody Fryderyk 2020 (płyta "Bajka") za najlepszy debiut fonograficzny. Koncertował z takimi artystami jak Janusz Muniak, Randy Brecker, Dave Liebman, Aga Zaryan, Adam Pierończyk, Grzegorz Karnas, Anna Gadt, High Definition Quartet, czy Michał Urbaniak. Jest liderem własnego zespołu Alan Wykpisz Project, współtworzy takie formacje jak m.in. Mateusz Gawęda Trio, Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, Paweł Kaczmarczyk Trio, Cracov Jazz Collective, Vehemence Quartet, czy Natalia Kordiak Quintet.

***

Koncert z cyklu "Jazz.PL" transmitowaliśmy w piątek (7.10) w godz. 18.00-19.00.