JAZZ.PL

Gaba Kulka z zespołem - muzyka do ubierania choinki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 19:05
Występ Gaby Kulki z zespołem to przedświąteczne wydanie cyklu "Jazz.PL", organizowanego przez radiową Dwójkę. Był koncertem premierowym zawierającym repertuar dobrany specjalnie na tę okazję, a zespół wokalistki zaprezentował się w powiększonym składzie. 
Gaba Kulka z zespołem
Gaba Kulka z zespołemFoto: Cezary Piwowarski/PR

ZOBACZ WIDEO:

[YouTube/Dwójka]

- To utwory, które są bliskie mojemu sercu w okresie świątecznym. Te piosenki łączą się także z moimi wspomnieniami z domu rodzinnego, z płytami, które wybrzmiewały w tym czasie - mówiła o repertuarze Gaba KulkaGdy będą Państwo lepić ostatniego pieroga i rozplątywać ostatni sznur światełek na choinkę, zapraszam na chwilę wytchnienia - dodała.

Gaba Kulka jest wokalistką, pianistką, kompozytorką i autorką tekstów. To artystka wielowymiarowa i unikająca utartych ścieżek, aktywna na scenie muzycznej od blisko 20 lat. W tym czasie wydała 6 albumów autorskich, a drugie tyle we współpracy z innymi artystami. Tworzy muzykę z połączenia jazzu, rocka, poezji śpiewanej i brzmień musicalowo-teatralnych.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Od lat, choć z przerwami, związana z Polskim Radiem: prowadziła "Gabofon" (2009-2011) w Czwórce, następnie "Głowę.Serce.Bazę" w Trójce (2017-2020). Jest córką światowej sławy skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki, a z wykształcenia jest... architektką wnętrz.

Skład:
Gaba Kulka - śpiew, fortepian
Wojciech Traczyk - kontrabas, gitara basowa
Robert Rasz - perkusja
Tomasz Duda - saksofon
Marcin Gańko - saksofon
Jarosław Bothur - saksofon

Koncert poprowadził Roch Siciński.

***

Koncert z cyklu "Jazz.PL" transmitowaliśmy w piątek (23.12) w godz. 18.00-19.00. 

mo