Euro 2020

Euro 2020: Wygrane Rosji i Walii, kolejny popis Włochów [6. DZIEŃ EURO]

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 23:00
Rosjanie pokonali 1:0 Finlandię i utrzymali się w grze o awans do 1/8 finału Euro 2020. Z kolei Walijczycy gładko rozprawili się z Turkami (2:0) i są niemal pewni wyjścia z grupy. "Na deser" Włosi zaserwowali kibicom fantastyczny występ w meczu ze Szwajcarią, którą pokonali 3:0.

22:53

To koniec piłkarskich emocji na dziś. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy jutro!

22:52

Koniec meczu. Włosi pewnie pokonują Szwajcarów 3:0 i zgłaszają akces do grona głównych faworytów Euro 2020.

22:48

Tym razem Immobile już się nie pomylił! 3:0 po fantastycznym strzale napastnika Lazio!

22:33

Mogło być już 4:0, ale Immobile dwukrotnie nie trafił z doskonałej pozycji. Włosi nie zwalniają tempa!

22:22

Pierwsza dobra okazja Szwajcarów, ale z ostrego kąta nie trafia Steven Zuber - dobra interwencja Gianluigiego Donnarummy.

22:12

Włosi podwyższają na 2:0! Potężne uderzenie z dystansu i drugi gol Locatellego!

21:54

Do przerwy Włochy prowadzą 1:0 ze Szwajcarią. "Azzurri" niepodzielnie panują na murawie.

Statystyki po pierwszej połowie meczu Włochy - Szwajcaria Statystyki po pierwszej połowie meczu Włochy - Szwajcaria
21:47

Tak mecz Turcji z Walią podsumowano na antenie Polskiego Radia:

01:12 Turcja - Walia podsumowanie.mp3 Mecz Turcja - Walia podsumowanie

21:45

Z kolei trener Walijczyków Robert Page podkreśla, że jego piłkarze spisali się dobrze, ale ich zwycięstwo mogło być znacznie bardziej okazałe.

To nie był idealny mecz w naszym wykonaniu. Szczególnie w pierwszej połowie mogliśmy wykorzystać więcej sytuacji. Gdyby nam się udało, wygralibyśmy 4:0, albo nawet 5:0. I tak jednak jestem dumny z moich zawodników. Kiedy masz w swoim składzie takich piłkarzy jak James, Ramsey czy Bale, to zawsze będziesz sprawiał problemy rywalom. Do każdego meczu chcemy podchodzić z założeniem jego wygrania. Nie dajemy się jednak ponieść emocjom. Twardo stąpamy po ziemi i zaczynamy przygotowania do meczu z Włochami

21:38

Po przegranej z Walią i niemal pewnym odpadnięciu z turnieju selekcjoner reprezentacji Turcji Senol Gunes bije się w piersi.

Walijczycy zagrali dobry mecz. Ich napastnik oraz skrzydłowi byli bardzo efektywni. Są na dobrej drodze, aby osiągnąć dobry wynik w tej grupie. Mieliśmy swoje szanse, ale nie zdołaliśmy ich wykorzystać. Marzyliśmy o wyjściu z grupy, chcieliśmy być w lepszej sytuacji przed ostatnim meczem. Niestety jest ona bardzo trudna i to moja odpowiedzialność - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej.

21:27

1:0 dla Włochów! Tym razem bramka była w 100 proc. przepisowa. Kapitalny rajd prawą flanką przeprowadził Domenico Berardi, a później wyłożył piłkę Manuelowi Locatellemu, który z łatwością trafił do pustej bramki.

21:24

Ależ pech kapitana reprezentacji Włoch - najpierw nieuznany gol, a teraz kontuzja! Chiellini opuszcza plac gry, za obrońcę "Azzurrich" wchodzi Francesco Acerbi.

21:20

Italia zdobywa gola, który po chwili został anulowany! Najlepiej w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Giorgio Chiellini, który wpakował piłkę do siatki Sommera, ale po analizie VAR sędzia dopatrzył się zagrania ręką stopera Juventusu.

21:11

Przed pierwszą doskonałą szansą w meczu ze Szwajcarią stanęli Włosi. Główkował Ciro Immobile, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką

21:04

We wtorek reprezentacja Niemiec uległa 0:1 Francji. Selekcjoner "Die Manschaft" Joachim Loew nie traci jednak optymizmu.

Będziemy gotowi. Staniemy do walki z Portugalią i wygramy. Cieszę się, że kolejny mecz rozegramy szybko, bo już w sobotę - powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

20:42

Z kolei "Helweci" wyjdą w takim zestawieniu:

20:38

Znamy skład reprezentacji Włoch na mecz ze Szwajcarią:

20:24

Andaluzyjski rząd obiecał, że zrobi wszystko, by murawa na stadionie w Sewilli była idealnie przygotowana na sobotni mecz Hiszpanii z Polską w fazie grupowej mistrzostw Europy. Na stan boiska gospodarze narzekali po remisie ze Szwecją (0:0).

20:11

Porażka Turków oznacza, że praktycznie stracili szanse na awans do fazy pucharowej turnieju. Na 2 minuty przed końcem meczu świetną okazję do wyrównania miał Merih Demiral, ale w ostatniej chwili piłkę sparował Danny Ward.

19:56

O godz. 21 zagrają Włochy i Szwajcaria. "Squadra Azzurra" ma na koncie świetną serię - podopieczni Roberto Manciniego po raz ostatni przegrali we wrześniu 2018 roku.

00:51 Włochy - Szwajcaria.mp3 Zapowiedź meczu Włochy - Szwajcaria

19:55

Sędzia kończy spotkanie. Walia zapewnia sobie awans do 1/8 finału, a Turcja niemal na pewno odpada z turnieju.

19:53

Walia podwyższa na 2:0! Druga asysta Bale'a i gol Connora Robertsa!

19:42

Napastnik Interu Mediolan Romelu Lukaku zdradził, że w 10. minucie meczu Belgia - Dania obie drużyny przerwą na chwilę grę. W ten sposób zamierzają dodać otuchy dochodzącemu do siebie po zawale serca Christiana Eriksena, który w reprezentacji Danii gra właśnie z "dziesiątką".

19:33

Dobre wieści ws. Mario Fernandesa, który opuścił boisko na noszach podczas meczu Rosji z Finlandią. Prawy obrońca "Sbornej" nie doznał urazu kręgosłupa i będzie gotowy na kolejne spotkanie.

19:21

Oto koszmarna "jedenastka" Bale'a:

19:18

Kapitan reprezentacji Walii fatalnie pudłuje! Ależ kiks!

19:17

Rzut karny dla Walii! Gareth Bale faulowany przez Zekiego Celika na linii "szesnastki".

19:12

Doskonała szansa Buraka Yilmaza, ale napastnik Lille nie wyrównał wyniku spotkania.

19:06

Tak wyglądał gol otwierający wynik meczu Turcja - Walia:

18:43

Walia wychodzi na prowadzenie! Aaron Ramsey w końcu trafia! Świetne przyjęcie klatką piersiową, precyzyjny strzał i mamy 1:0.

18:32

Selekcjoner reprezentacji Rosji Stanisław Czerczesow jest dumny z postawy swoich podopiecznych w wygranym 1:0 meczu z Finlandią.

- Moi piłkarze stanowili dzisiaj prawdziwą drużynę. Zrealizowali to, co mieli do zrobienia. I odnieśli zwycięstwo. Myślę, że skład, jaki wybrałem, okazał się słuszny. Aby przełamać obronę rywali, musieliśmy grać skrzydłami i zrobiliśmy to. Plan zadziałał - powiedział po meczu.

18:25

Kolejne pudło Ramseya! Walijczycy mają czego żałować, to była fantastyczna szansa...

18:19

Ależ zakotłowało się w polu karnym reprezentacji Turcji! Piłka dwukrotnie przeleciała nad bezradnym bramkarzem Ugurcanem Cakirem, ale ostatecznie żaden z Walijczyków nie zdołał skierować jej do siatki.

18:14

"Gdyby nie VAR... " - wzdychają fińscy komentatorzy i eksperci po nieuznanej już w trzeciej minucie bramce Joela Pohjanpalo w meczu piłkarskich mistrzostw Europy z Rosją. "Spalony był na długość grzywki" - oceniają media, które przegrany 0:1 mecz porównują do thrillera.

Rozczarowania nie kryje także selekcjoner ekipy "Puchaczy" Markku Kanerva. - Jesteśmy zawiedzeni. Byliśmy pewni, że bramka po strzale głową Pohjanpalo była prawidłowa. Chodziło o centymetry - mówi.

18:10

Mocna odpowiedź Turków, ale z linii pola karnego minimalnie chybia Burak Yilmaz

18:06

Doskonała szansa Aarona Ramseya, ale pomocnik Juventusu nie zdołał pokonać tureckiego bramkarza w sytuacji sam na sam!

17:43

A tak wygląda zestawienie Walijczyków, którzy przegrali tylko jeden z ostatnich 14 meczów o stawkę:

17:38

W takim składzie zagra dziś reprezentacja Turcji. Do pierwszej jedenastki wraca m.in. Cengiz Under.

17:17

O godz. 18 zmierzą się Turcja i Walia, czyli drużyny, które w pierwszej kolejce nie wygrały swoich meczów. - Jesteśmy doskonale przygotowani. Mimo remisu ze Szwajcarią pokazaliśmy się z dobrej strony i wierzymy w zwycięstwo - przekonuje selekcjoner reprezentacji Walii Rob Page.

17:00

Koniec! Dzięki zwycięstwu 1:0 Rosjanie sięgają po trzy punkty, a sytuacja w grupie B staje się arcyciekawa:

Tabela grupy B Tabela grupy B

16:51

Tak wyglądała kapitalna parada golkipera Finów:

16:34

Kolejna szansa Rosjan, ale Hradecky z najwyższym trudem broni strzał Kuziajewa!

16:28

Mogło być już 2:0! W doskonałej sytuacji minimalnie pomylił się jednak Golovin

16:19

Napastnik piłkarskiej reprezentacji Austrii Marko Arnautovic został zawieszony na jeden mecz za "obrażanie gracza innego zespołu". Do zajścia doszło podczas meczu mistrzostw Europy z Macedonią Północną w Bukareszcie, wygranego przez Austrię 3:1.

Incydent miał miejsce w niedzielę po tym, gdy Arnautovic strzelił trzeciego gola dla Austrii. Jak twierdzili świadkowie i przedstawiciele federacji piłkarskiej Macedonii Północnej miało dojść do słownego znieważenia Ezgjana Alioskiego, którego rodzina pochodzi z Albanii.

>>> Euro 2020: Marko Arnautović obrażał rywala. UEFA ukarała reprezentanta Austrii

16:15

Pukki ponownie oddał groźny strzał, ale tym razem górą był golkiper "Sbornej" Matwiej Safonow

16:11

Świetny kontratak Finlandii! W dobrej sytuacji chybił jednak Teemu Pukki i Rosjanie wciąż prowadzą 1:0

16:09

Mamy pierwsze informacje nt. stanu zdrowia kontuzjowanego obrońcy reprezentacji Rosji. - Mario Fernandes ma podejrzenie uszkodzenia odcinka piersiowego kręgosłupa. Został przewieziony do jednego ze szpitali w Petersburgu - podają dziennikarze TVP Sport.

16:03

Tak wyglądało piękne trafienie Miranczuka:

15:58

Oto statystyki po pierwszej połowie meczu. Rosjanie prowadzą w pełni zasłużenie, chociaż Finowie też mieli swoje szanse.

Statystyki po pierwszej połowie meczu Finlandia - Rosja Statystyki po pierwszej połowie meczu Finlandia - Rosja
15:52

Koniec pierwszej połowy, Finlandia przegrywa z Rosją 0:1. Oglądamy żywe widowisko, prowadzone w wysokim tempie!

15:47

Gol! 1:0 dla Rosji! Kapitalne uderzenie Aleksieja Miranczuka ląduje w okienku bramki Hradecky'ego

15:38

Doskonała szansa Rosjan i kolejne groźne zderzenie w polu karnym Finów. Karawajew, który próbował dopaść do zagranej ze skrzydła piłki, z wielkim impetem uderzył w słupek. Oba zespoły grają z ogromnym zaangażowaniem i walczą o każdy centymetr boiska!

15:36

Nie milkną echa dramatycznych wydarzeń z Christianem Eriksenem w roli głównej. Duński piłkarz podczas meczu z Finlandią doznał zawału serca. Spotkanie zostało dokończone dwie godziny po incydencie. Duńczycy zarzucają UEFA niewłaściwe rozwiązanie kwestii dogrania meczu.

Planujemy ocenić cały proces podejmowania tej decyzji, po to, aby uzyskać wszystkie istotne fakty i informacje. Dopiero wtedy zaproponujemy rozwiązanie, aby już nigdy nikt nie znalazł się w podobnej jak drużyna Danii sytuacji. Rezolucję w tej sprawie przekażemy UEFA - zapowiedział prezes duńskiej federacji piłkarskiej Jesper Moller.

15:27

Niebezpieczne zderzenie w polu karnym reprezentacji Finlandii. Boisko na noszach opuszcza prawy obrońca "Sbornej" Manuel Fernandes. Jego miejsce na placu gry zajmuje Wiaczesław Karawajew, piłkarz Zenita Sankt Petersburg.

15:22

Pohjanpalo ponownie bliski gola! W ostatniej chwili po strzale napastnika Unionu Berlin piłkę wybijają obrońcy "Sbornej"

15:18

Spore kontrowersje po niezaliczonym golu Finów. Jeśli spalony rzeczywiście był, to minimalny.

15:15

W jakim humorze po meczu ze Słowacją jest strzelec jedynego gola dla biało-czerwonych? Nasz dziennikarz Mateusz Ligęza rozmawiał z Karolem Linettym.

15:08

Mocny początek meczu Finlandia - Rosja! Gola strzela Pohjanpalo, ale po analizie VAR jego trafienie zostaje anulowane i wciąż mamy 0:0

14:28

14.25 - Znamy składy na pierwszy z dzisiejszych meczów.