EURO 2020

Euro 2020: wejściówki za 50 tys. funtów? Astronomiczne ceny biletów na finał

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 09:38
W niedzielę na londyńskim Wembley zostanie rozegrany finał piłkarskich mistrzostw Europy między Włochami a Anglią. Brytyjskie media alarmują o niebotycznych cenach biletów na czarnym rynku. Wejściówki mają kosztować nawet 50 tysięcy funtów. 
Kibice reprezentacji Anglii
Kibice reprezentacji Anglii Foto: PAP/EPA/Carl Recine / POOL
  • Brytyjska gazeta "The Sun" przeanalizowała oferty odsprzedaży biletów w Internecie
  • Najtańsza znaleziona opcja to 3,4 tysiące funtów za bilet 
Angielscy kibice 1200.jpg
Euro 2020: UEFA ukarze Anglików? Wszczęto postępowanie dyscyplinarne

W półfinałach Włosi ograli po rzutach karnych Hiszpanię 4:2 (remis 1:1 w regulaminowym czasie gry), natomiast Anglicy pokonali Danię 2:1 po dogrywce. 

Bilety na spotkanie finałowe zostały już wyprzedane. Jak informuje angielska gazeta "The Sun", zdesperowani fani, którzy nie zdążyli zakupić wejściówek, poszukują ich w Internecie. Wartość oferowanych w sieci biletów może jednak zwalić z nóg.

Ceny zwalają z nóg 

Chociaż przepisy UEFA zakazują odsprzedaży biletów powyżej nominalnej wartości, nie brakuje internautów, którzy próbują pokaźnie zarobić na zbliżającym się finale. "The Sun" podało konkretne przykłady znacznie zawyżonych cen.

Za dwa bilety pierwszej kategorii, które normalnie kosztują tysiąc funtów, w serwisie Ticombo trzeba zapłacić aż 40-krotność tej kwoty. To jednak nie wszystko. Nabywca musi uiścić także tzw. opłatą rezerwacyjną w wysokości kolejnych 10 tysięcy. Łącznie za dwa bilety trzeba więc zapłacić 50 tysięcy funtów.

Najtańsze pojedyncze miejsce, jakie w internetowych serwisach znaleźli dziennikarze gazety, kosztowało z kolei 3,4 tysiące funtów.

grafika baner serwis Euro 2020 UNIWERSALNY 1200 f .jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Finał na Wembley 

Spotkanie finałowe na londyńskim Wembley będzie mogło obejrzeć 60 tysięcy kibiców. Ze względów na koronawirusowe restrykcje, zdecydowaną większość będą stanowić fani z Anglii.

Początek meczu Włochy - Anglia w niedzielę o 21. 

Czytaj także:


Czytaj także

Euro 2020: Włochy - Anglia. "Weźmy sobie tę koronę", choć na Wembley Anglii sprzyja "polityczny wiatr"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 06:30
Zuppa inglese - taki nagłówek widnieje w czwartek na pierwszej stronie włoskiego "Corriere dello Sport" przed niedzielnym finałem Włochów z Anglikami na Wembley w Euro 2020. Media podkreślają, że Azzurri czekają na puchar ME od 53 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2020: Włochy - Anglia. Bjoern Kuipers sędzią finału na Wembley

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 18:25
Doświadczony holenderski sędzia Bjoern Kuipers poprowadzi finał Euro 2020, w którym Anglia zmierzy się w Londynie z Włochami. Początek niedzielnego meczu na Wembley o godz. 21. To będzie czwarte spotkanie 48-letniego arbitra w tym turnieju.
rozwiń zwiń