Euro 2020

Euro 2020: UEFA podjęła decyzję w sprawie kary dla angielskiej federacji

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 16:35
UEFA nałożyła na angielską federację piłkarską (FA) karę 30 tys. euro za nieodpowiednie zachowanie kibiców podczas półfinału mistrzostw Europy z Danią na Wembley.
Angielscy fani podczas meczu z Danią
Angielscy fani podczas meczu z Danią Foto: PAP/EPA/Andy Rain / POOL
  • Angielscy kibice buczeli podczas hymnu rywali. Przeszkadzali też Kasperowi Schmeichelowi, gdy ten miał bronić rzutu karnego 
  • UEFA zdecydowała się też ukarać Anglików za zachowanie fanów podczas wcześniejszego meczu z Niemcami 
Reprezentacja Włoch 1200.jpg
Euro 2020: piłkarska gorączka opanowała całe Włochy i Europę. Anglicy nie mogą liczyć na sympatię kibiców

Gdy grano duński hymn, z trybun dobiegało buczenie, przeszkadzano też bramkarzowi Kasperowi Schmeichelowi.

Świecili w oczy Schmeichelowi 

Telewizyjne powtórki pokazały, że, tuż przed decydującym rzutem karnym wykonywanym w dogrywce przez Harry'ego Kane'a, Schmeichela próbowano oślepić skierowanym z trybun zielonym światłem laserowym.

Duńczyk jedenastkę obronił, ale przy dobitce był już bezradny. Anglia wygrała 2:1 i w niedzielnym finale, także na Wembley, spotka się z Włochami.

Angielska federacja została również ukarana za fajerwerki odpalane przez kibiców oraz za buczenie podczas hymnu Niemiec we wcześniejszym meczu w 1/8 finału.

UEFA mniej łaskawa dla Węgrów 

W piątek europejska centrala zadecydowała z kolei o ukaraniu węgierskiej federacji, która poniesie dużo bardziej dotkliwe konsekwencje niż Anglicy.

Za "dyskryminujące zachowanie" kibiców z tego kraju, Węgrzy mają rozegrać trzy najbliższe spotkania przy pustych trybunach (w tym jedno w zawieszeniu) oraz zapłacić 100 tys. euro grzywny.

Czytaj także:

/empe 

Czytaj także

Euro 2020: piłkarska gorączka opanowała całe Włochy i Europę. Anglicy nie mogą liczyć na sympatię kibiców

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 12:24
Emocje przed zaplanowanym na niedzielę finałem Euro 2020 rosną z każdą godziną. W decydującym spotkaniu turnieju trudno wskazać zdecydowanego faworyta, jednak wiadomo, kogo będą wspierać kibice. Znacznie większą sympatią cieszą się Włosi - nie tylko dzięki efektownej grze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żałoba przed finałem Euro 2020. Nie żyje były reprezentant Anglii Paul Mariner

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 13:55
W wieku 68 lat zmarł Paul Mariner, były piłkarz Ipswich Town i reprezentacji Anglii, w której w latach 1977-1985 rozegrał 35 meczów i strzelił 13 goli. Wystąpił w mistrzostwach Europy we Włoszech w 1980 roku oraz dwa lata później na mundialu w Hiszpanii.
rozwiń zwiń