Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: dobra forma siatkarzy plażowych. Fijałek i Bryl awansowali do 1/8 finału

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 11:43
Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wygrali swój drugi grupowy mecz i są już pewni miejsca w 1/8 finału turnieju siatkarzy plażowych podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy we wtorek pokonali Chilijczyków - kuzynów Marco i Estebana Grimaltów 2:0 (21:17, 21:18). W piątek Fijałek i Bryl zagrają o pierwsze miejsce w grupie z Brazylijczykami - Evandro i Bruno, a początek fazy pucharowej w niedzielę.
Tokio 2020
Tokio 2020Foto: PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO
  • We wtorek wystąpi jeszcze drugi polski duet - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy o 13.00 czasu polskiego mają rozpocząć mecz z Niemcami, Juliusem Tholem i Clemensem Wicklerem
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

We wtorek na piasku pojawi się jeszcze druga polska para - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy w przypadku wygranej też awansują do 1/8 finału. Ich przeciwnikami będą Niemcy Julius Thole i Clemens Wickler.

Fijałek i Bryl ani razu nie byli zagrożeni. W obu setach byli wyraźnie lepsi i od początku wypracowywali sobie przewagę 2-3 punktów.

W pierwszym spotkaniu doświadczony Fijałek i osiem lat młodszy debiutant na igrzyskach Bryl pokonali w grupie E Marokańczyków Mohameda Abichę i Zouheira Elgraouiego 2:0.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Fijałek długo występował w parze z Mariuszem Prudlem i to właśnie z nim dziewięć lat temu w Londynie zajął piąte miejsce. Ich drogi rozeszły się po olimpijskiej rywalizacji w Rio de Janeiro.

Czytaj także:

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. 

Fotoram.io.jpg
Tokio 2020: 4. DZIEŃ IGRZYSK - sprawdź, jak Polacy radzą sobie we wtorek

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020: siatkarskie duety Kantor i Łosiak oraz Fijałek i Bryl nie dały szans rywalom

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 09:49
Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak od wygranej rozpoczęli udział w fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Tokio. W pierwszym spotkaniu grupy F pokonali duet japoński Yusuke Ishijima, Katsuhiro Shiratori (21:15, 21:14). Udany start w olimpijskim turnieju zanotował także nasz drugi duet.
rozwiń zwiń