Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Ledecky przeszła do historii. Amerykanka mistrzynią olimpijską na 1500 m st. dowolnym

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 09:16
Amerykanka Katie Ledecky zdobyła złoty medal w pływaniu na 1500 metrów stylem dowolnym w igrzyskach w Tokio. Kobiety rywalizowały na tym dystansie po raz pierwszy w historii olimpijskich zmagań.
Katie Ledecky
Katie Ledecky Foto: PAP/EPA/JOE GIDDENS
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Ledecky nie tylko przeszła do historii, ale również powetowała sobie dwa niepowodzenia w Tokio na krótszych dystansach kraulowych, na których broniła tytułu. W poniedziałek na 400 m była druga, za Australijką Ariarne Titmus, natomiast również w środę na 200 m zajęła dopiero piąte miejsce.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Na 1500 m nie dała za to rywalkom żadnych szans, osiągając czas 15.37,34. Druga jej rodaczka Erica Sullivan była wolniejsza o ponad cztery sekundy - 15.41,41. Z brązowego medalu cieszyła się Niemka Sarah Koehler - 15.42,91.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Wcześniej najdłuższym kobiecym dystansem pływackim rozgrywanym na olimpijskim basenie było 800 m. Do tej pory na 1500 m w igrzyskach rywalizowali tylko mężczyźni.

5. Simona Quadarella (Włochy) 15.53,97
6. Kiah Melverton (Australia) 16.00,36
7. Anastazja Kirpicznikowa (Rosyj. Kom. Olimp.) 16.00,38
8. Maddy Gough (Australia) 16.05,81

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Kacper Majchrzak, Jakub Kraska, Kamil Sieradzki i Radosław Kawęcki odpadli w eliminacjach sztafety 4x200 m st. dowolnym w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polacy zajęli 15. miejsce z wynikiem 7.18,91.

Krzysztof Chmielewski zajął ósme miejsce w olimpijskim finale w Tokio na 200 m stylem motylkowym. Rezultat 17-letniego pływaka to 1.55,88. Triumfował Węgier Kristof Milak, a kolejne miejsca zajęli Japończyk Tomoru Honda i Włoch Federico Burdisso.