- Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
- Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2  
>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 
W środę przeprowadzono dwa przejazdy eliminacyjne.
   00:25   Majerczak.mp3   Startujący w konkurencji K1 (kajakowa jedynka) Krzysztof Majerczak awansował do półfinału igrzysk olimpijskich w Tokio. Ta sztuka nie udała się natomiast Aleksandrze Stach w C1 (kanadyjce jedynce) (IAR)
 
Po pierwszym Polak był 17. z czasem 99,86. W drugim się poprawił, nie otrzymał karnych sekund i uzyskał trzynasty rezultat - 95,21.
 
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY
 
 
 
Kwalifikacje wygrał Niemiec Hannes Aigner, drugi był Włoch Giovanni de Gennaro, a trzeci Australijczyk Lucien Delfour.
Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.
Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. 
Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
   00:29   Stach.mp3   Stach odpadła w eliminacjach (IAR)
 
Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 
