Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Tadeusz Michalik z brązowym medalem. Popis Polaka w starciu z Węgrem

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 15:28
Tadeusz Michalik błyskawicznie wygrał przez przewagę techniczną z Węgrem Aleksem Gergo Szoke w walce o brązowy medal olimpijski w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 97 kg. To czwarty medal polskiej ekipy w Tokio.
Tadeusz Michalik w pojedynku z Węgrem Aleksem Gergo Szoke w pojedynku o brązowy medal igrzysk w Tokio
Tadeusz Michalik w pojedynku z Węgrem Aleksem Gergo Szoke w pojedynku o brązowy medal igrzysk w TokioFoto: PAP/Leszek Szymański
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2  

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

21-letni Szoke w repesażu pokonał Gruzina Giorgiego Melię 5:1.

Pochodzący z Budapesztu zawodnik nie miał dotychczas żadnych sukcesów. W 2019 roku był dziewiąty w mistrzostwach świata do lat 23, a rok później zajął taką samą pozycję w mistrzostwach Europy seniorów.

Posłuchaj
00:11 Michalik.mp3 30-letni Polak stanie przed życiową szansą, bo do tej pory jego największym osiągnięciem był brązowy medal mistrzostw Europy w 2016 roku. Michalik podkreśla, że jak zawsze ma wielkie ambicje (IAR)

30-letni Polak także nie stał na podium żadnego mistrzowskiego turnieju, ale był dwukrotnie piąty w czempionacie globu.

W walce o brąz Polak spisał się popisowo - rywal został posłany do parteru za pasywność, a Michalik wykonał trzy szybkie akcje, które zakończyły walkę. To była całkowita dominacja, a pojedynek nie trwał nawet dwóch minut - sędziowie orzekli przewagę techniczną reprezentanta Biało-Czerwonych. 

Węgier próbował jeszcze odwołać się od tej decyzji, ale challenge nie przyniósł skutku.

Osiągnięcie Michalika jest ogromnym sukcesem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w ubiegłym roku u naszego zawodniko wykryto wadę serca. Michalik musiał przejść dwa zabiegi ablacji, mające na celu wyeliminowanie arytmii. Ostatecznie wrócił do pełni zdrowia i zdążył przygotować się do igrzysk w Tokio - jak widać, bardzo skutecznie.


Posłuchaj
01:30 Tadeusz Michalik po zdobyciu brązowego medalu w zapasach.mp3 Tadeusz Michalik po zdobyciu brązowego medalu w zapasach

 

Zawodnik klubu Sobieski Poznań powtórzył sukces swojej starszej siostry Moniki Michalik, która wywalczyła brąz olimpijski na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Czytaj także:

Michalik w Tokio w 1/8 finału wygrał z Tunezyjczykiem Haikelem Achourim 10:0, a w ćwierćfinale - po wyrównanym pojedynku - z Amerykaninem Tracym Hancockiem 4:3. W półfinale nie sprostał faworytowi tej konkurencji Musie Jewłojewowi, przegrywając 1:7. Reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego to dwukrotny mistrz świata (2018 i 2019) oraz Europy (2019 i 2021).

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia. 

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.  

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020: Tadeusz Michalik przegrał w półfinale. Zapaśnik ma szansę na brązowy medal

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 11:45
Rywalizujący w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 97 kg Tadeusz Michalik przegrał 1:7 w półfinale z reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Musą Jewłojewem. We wtorek polski zawodnik powalczy o brązowy medal igrzysk w Tokio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: Tadeusz Michalik nie sprostał faworytowi, ale powalczy o brąz. "On był nie do przejścia"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 15:29
Rywalizujący w kategorii 97 kg w stylu klasycznym Tadeusz Michalik powalczy o brązowy medal w turnieju olimpijskim zapaśników w Tokio. Polak w półfinale przegrał 1:7 z dwukrotnym mistrzem świata reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Musą Jewłojewem.
rozwiń zwiń