Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Maria Andrejczyk wicemistrzynią po ciężkich pięciu latach. "Walczyłam z czasem i z bólem"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 17:53
Maria Andrejczyk została wicemistrzynią olimpijską w rzucie oszczepem. Polska lekkoatletka po zajęciu drugiego miejsca w finałowym konkursie igrzysk w Tokio nie była jednak do końca zadowolona. - Jest co poprawiać - zapewniła w rozmowie z Rafałem Bałą z Polskiego Radia. 
Maria Andrejczyk
Maria Andrejczyk Foto: PAP/Leszek Szymański

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

W najlepszej próbie Polka uzyskała odległość 64,61 m. Zwyciężyła Chinka Shiying Liu (66,34 m), a po brąz sięgnęła Australijka Kelsey-Lee Barber (64,56 m).

- Robiłam co mogłam, wystarczyło na drugie miejsce. Niedosyt jest ogromny - powiedziała po konkursie. 


Posłuchaj
03:53 Andrejczyk Bała.mp3 Z polską srebrną medalistką rozmawiał Rafał Bała. (PR1)

 

Bark przeszkadzał 

W maju Andrejczyk rzuciła w Splicie aż 71,40 m, bijąc rekord Polski i rozbudzając nadzieje kibiców. Cały czas zmagała się jednak z bólem barku. 

- Po moim rekordowym rzucie były chwile, w których w ogóle nie wiedziałam, czy pojadę na igrzyska. Walczyłam z czasem i z bólem - przypomniała świeżo upieczona medalistka olimpijska. 

Czytaj także: 

Świat po raz pierwszy usłyszał o urodzonej w Suwałkach lekkoatletce przed pięcioma laty. Podczas igrzysk w Rio de Janeiro Andrejczyk otarła się o medal, przegrywając brąz zaledwie o dwa centymetry. Później prześladowały ją urazy i dopiero w 2021 roku zaczęła rzucać na miarę talentu. 

- Tak wyglądało te pięć lat. Wierzyłam do końca - oceniła. 


Posłuchaj
01:04 Gurjew Andrejczyk.mp3 Tak końcówkę tego konkursu relacjonował w Programie 1 Polskiego Radia Cezary Gurjew (IAR)

 

Radość i złość 

Mimo zdobycia pierwszego w karierze olimpijskiego medalu, polska oszczepniczka nie była do końca zadowolona po konkursie. 

- Jestem bardzo zła na siebie, ale jednocześnie jest to mój pierwszy medal na imprezie seniorskiej. Jest też jednak co poprawiać - zaznaczyła.

Andrejczyk już stawia sobie cele na przyszłość i myśli o kolejnych igrzyskach. -  Chcę więcej. Za rok są mistrzostwa świata, za trzy lata Paryż. Jeśli zdrowie mi dopisywać, będę walczyć o to, co nieosiągalne - wyjaśniła. - Będę polować na rekord świata - zapewniła. 

Biało-Czerwoni zdobyli już w Tokio 12 medali: cztery złote, cztery srebrne i cztery brązowe. Aż osiem krążków wywalczyli lekkoatleci.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe 

Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020: Kipyegon obroniła tytuł na 1500 metrów. Marzenia Hassan prysły

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 15:34
Kenijka Faith Kipyegon została złotą medalistką igrzysk w Tokio w biegu na 1500 m. Srebrny medal wywalczyła Brytyjka Laura Muir, a brązowy Holenderka Sifan Hassan.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tokio 2020: Amerykanki zdetronizowane. Jamajska sztafeta z olimpijskim złotem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 15:50
Sprinterki z Jamajki zdobyły w Tokio złoty medal olimpijski w sztafecie 4x100 m. Srebro wywalczyły Amerykanki, a brąz Brytyjki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tokio 2020: niespodzianka w finale sztafet 4x100 m. Świetny finisz Tortu dał złoto Włochom

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 16:05
Włosi niespodziewanie zdobyli w Tokio złoty medal olimpijski w sztafecie 4x100 m. Na ostatniej zmianie fantastycznie pobiegł Filippo Tortu, a sprinterzy z Italii pobili rekord kraju wynikiem 37,50 s.
rozwiń zwiń