Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: rzuty karne rozstrzygnęły finał - złoto dla Kanadyjek

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 17:38
Kanada pokonała Szwecję 3-2 w rzutach karnych w finale turnieju piłki nożnej kobiet na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Po 90 i 120 minutach utrzymywał się remis 1:1. W meczu o trzecie miejsce w czwartek reprezentacja USA pokonała Australię 4:3.
Kanadyjskie piłkarki cieszą się z wygranej w finale
Kanadyjskie piłkarki cieszą się z wygranej w finale Foto: PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

W zaciętym meczu o złoto pierwszego gola zdobyły zawodniczki z Europy. W 34. minucie prowadzenie dała im Stina Blackstenius. Jednak w 67. do wyrównania doprowadziła z rzutu karnego Jessie Fleming.

Wynik nie zmienił się już do końca drugiej połowy, rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka, więc konieczne były rzuty karne. W nich obu stronom udzieliło się zdenerwowanie, bowiem piłkarki wykonały w sumie 12 "jedenastek", a tylko pięciu z nich udało się umieścić piłkę w siatce.

Po dwa strzały obroniły bramkarki Hedvig Lindahl i Stephanie Labbe, dwa razy był słupek, a jedno uderzenie było niecelne. Decydującego o złotym medalu karnego wykonała Julia Grosso.

Kanada triumfowała na igrzyskach po raz pierwszy w historii. W dorobku ma także dwa brązowe krążki z 2012 i 2016 roku. Szwedki zostały wicemistrzyniami olimpijskimi po raz drugi z rzędu.

8. Japonia

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/kp

Partnerzy

Partner

Olimpijska reprezentacja Niemiec w piłce nożnej zremisowała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:1 i odpadła z turnieju już po fazie grupowej. Z grupy D, w której rywalizowała ekipa "Die Manschaft", oprócz WKS, wyszła również Brazylia.

Hiszpania pokonała po dogrywce Japonię 1:0 i awansowała w Tokio do finału olimpijskiego turnieju w piłce nożnej. Jedyną bramkę w 115. minucie zdobył Marco Asensio. W meczu o złoty medal Hiszpania zmierzy się z Brazylią, która po rzutach karnych wyeliminowała Meksyk.