Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Naja i Puławska ze srebrem igrzysk. "Wierzyłyśmy w moc, którą mamy"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 08:28
Polki Karolina Naja i Anna Puławska sięgnęły po srebrny medal w konkurencji K2 500 m w kajakarskich regatach olimpijskich w Tokio. Po swoim wielkim sukcesie nasze reprezentantki nie ukrywały ogromnej radości ze świetnego wyniku.
Karolina Naja i Anna Puławska
Karolina Naja i Anna PuławskaFoto: PAP/Leszek Szymański

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Od igrzysk w Sydney (2000) kajakarki regularnie stają na podium w tej konkurencji, nie zabrakło ich także w Tokio. Naja (Posnania) i Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) w finale nie sprostały jedynie Nowozelandkom (Lisa Carrington, Caitlin Regal).

- Droga do tego medalu była znacznie cięższa niż droga do poprzednich dwóch medali, ponieważ wróciłam do kariery sportowej po urodzeniu dziecka. Zrealizowały się cele, które były postanowione cztery lata temu. Wierzyłyśmy w tę moc, którą mamy i w te przygotowania, które są za nami. Cieszymy się, że w takiej rywalizacji wywalczyłyśmy ten medal - mówiła Karolina Naja.

Czytaj również:

- To wymarzony pierwszy medal igrzysk. Finał rządzi się swoimi prawami, zachowałyśmy spokój do samego końca i dało nam to srebrny medal. Nie było tremy debiutanta - powiedziała Anna Puławska.

Wyścig finałowy był niezwykle emocjonujący, bo Polki miały jeszcze apetyt na złoty medal. Osada Nowej Zelandii jednak im "odjechała" pod koniec dystansu, a potem Biało-Czerwone musiały walczyć o utrzymanie drugiej pozycji. Ostatecznie pokonały doświadczoną osadę Węgier - Danuta Kozak, Dora Bodonyi.


Posłuchaj
00:25 puławska.mp3 Debiutująca na igrzyskach Anna Puławska podkreślała, że dziś spełniły się jej marzenia (IAR)

00:33 naja.mp3 Karolina Naja podkreślała, że walka o ten trzeci olimpijski medal była dla niej wyjątkowo trudna (PR1)

Posłuchaj
00:27 naja 2.mp3 Karolina Naja jednoznacznie nie powiedziała, czy była szansa na pokonanie Nowozelandek i zdobycie złota (IAR)

   

Naja, Puławska i Walczykiewicz będą jeszcze startować w Tokio w innych konkurencjach. Srebrne medalistki to połowa czwórki, której skład uzupełniają Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska.

Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020: kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebro

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 05:55
Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 na 500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. To trzeci medal reprezentacji Polski na tych igrzyskach. Zwyciężyły Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki Danuta Kozak, Dora Bodonyi.
rozwiń zwiń