Katar 2022
Section06

Katar 2022: Brazylijczycy osłabieni po meczu z Serbią. Neymar i Danilo poza grą

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2022 17:42
Brazylijscy piłkarze Neymar i Danilo nie zagrają w meczu ze Szwajcarią w mistrzostwach świata w Katarze, a być może również w ostatnim spotkaniu grupy G - z Kamerunem. Obaj zawodnicy doznali kontuzji stawu skokowego w czwartkowym spotkaniu z Serbią, wygranym przez "Canarinhos" 2:0.
Neymar nie dokończył meczu z Serbią
Neymar nie dokończył meczu z Serbią Foto: PAP/EPA/Tolga Bozoglu

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Neymar i Danilo po badaniach

W przypadku Neymara niemal od razu pojawiły się poważne obawy o jego zdrowie. Słynny piłkarz płakał z bólu po tym, jak w 79. minucie został zmieniony. Później siedział z lodem przyłożonym do kontuzjowanej kostki.

- Neymar i Danilo w piątek w godzinach popołudniowych przeszli rezonans magnetyczny. Badanie wykazało, że obaj mają uszkodzone więzadła w stawie skokowym – przekazał dziennikarzom lekarz brazylijskiej ekipy Rodrigo Lasmar. - Na pewno opuszczą następny mecz. Zachowamy ostrożność. Obaj będą kontynuować leczenie, aby wrócić do gry w tym turnieju - dodał.

Kiedy kontuzjowani wrócą do gry?

Według niektórych brazylijskich mediów obu piłkarzy może zabraknąć również w ostatnim meczu grupowym. Ze Szwajcarią Brazylia zagra 28 listopada, a z Kamerunem - cztery dni później.

Neymar, który po raz trzeci uczestniczy w mistrzostwach świata, często zmaga się z kontuzjami. Mimo wielu przerw w grze jest z dorobkiem 75 goli drugim strzelcem w historii drużyny narodowej. Dwa więcej strzelił legendarny Pele.