Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Gianni Infantino znów odleciał. Szef FIFA otwarty na MŚ w... Korei Północnej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 15:34
Szef FIFA Gianni Infantino nie przestaje zaskakiwać podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbywają się w Katarze. Po absurdalnej konferencji prasowej ponownie wyraził kontrowersyjną opinię, tym razem na temat ewentualnej organizacji mundialu w... Korei Północnej. 
Prezydent FIFA Gianni Infantino podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze
Prezydent FIFA Gianni Infantino podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w KatarzeFoto: PAP/EPA/Friedemann Vogel

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze będą nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

52-latek podczas ostatniej konferencji prasowej przed startem mistrzostw świata wychwalał gospodarzy turnieju i wielokrotnie podkreślał, że "czuje się Katarczykiem i Arabem, a nawet gejem", mimo sporych kontrowersji wokół Kataru w roli organizatora tegorocznego mundialu.

Katar 2022. Gianni Infantino znów zaskoczył. "Każdy kraj może zorganizować mistrzostwa, nawet Korea Północna" 

Gianni Infantino tym razem poszedł jeszcze o krok dalej, twierdząc, że wyobraża sobie mistrzostwa świata w... Korei Północnej. Jak wiemy, kraj ten jest całkowicie odizolowany od świata, gdzie powszechny jest terror obywateli, prawa człowieka to fikcja, a przywódca kraju Kim Dzong Un co jakiś czas przeprowadza testy rakietowe, grożąc wszystkim dookoła.

- FIFA jest globalną organizacją piłkarską. Jesteśmy ludźmi futbolu, a nie politykami. Chcemy łączyć wszystkich. Każdy kraj może zorganizować mistrzostwa, nawet Korea Północna, jeśli chce nas gościć - powiedział Gianni Infantino, cytowany przez "Sky Sports".

Szef FIFA szokuje. "Pojechałbym jeszcze ze sto razy do Korei Północnej"

Szwajcarski działacz sportowy był już kiedyś w Korei Północnej w sprawie organizacji dużego turnieju. Jak wspomina wizytę?

- Kilka lat temu pojechałem do Korei Północnej, by zapytać, czy są gotowi na współorganizację MŚ kobiet razem z Koreą Południową. Oczywiście nie odniosłem sukcesu, ale pojechałbym tam jeszcze ze sto razy, gdyby to miało pomóc. Tylko zaangażowanie może przynieść prawdziwą zmianę. Jesteśmy organizacją globalną i chcemy taką pozostać, by jednoczyć świat - tłumaczył.

Ponadto już w trakcie trwania obecnego mundialu pojawiły się spekulacje, że MŚ 2030 miałyby się odbyć w... Arabii Saudyjskiej. Za cztery lata czeka nas z kolei impreza w trzech krajach: Kanadzie, Meksyku i USA. 

Katar 2022. Kiedy i z kim reprezentacja Polski zagra na mundialu?

Podopieczni Czesława Michniewicza do Kataru dotarli w czwartek 17 listopada wieczorem, gdzie zameldowali się w Ezdan Palace Hotel.

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

Katar 2022. Reprezentacja Polski przed pierwszym meczem mistrzostw z Meksykiem:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/Sky Sports/Twitter

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52