Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: reprezentacja Ghany traci selekcjonera. Otto Addo wybrał Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 20:30
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Ghany Otto Addo, którego podopieczni przegrali w piątek z Urugwajem 0:2 i odpadli z mistrzostw świata w Katarze, podał się do dymisji. - Od początku było jasne, że po turnieju kończę pracę - powiedział 47-letni szkoleniowiec.
Otto Addo zakończył pracę w roli selekcjonera reprezentacji Ghany
Otto Addo zakończył pracę w roli selekcjonera reprezentacji Ghany Foto: PAP/EPA/Noushad Thekkayil

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Addo w przeszłości reprezentował Ghanę, ale ma też niemieckie obywatelstwo, bo urodził się w Hamburgu. Jest zatrudniony w Borussii Dortmund, w której pracuje z młodymi piłkarzami, a selekcjonerem afrykańskiego kraju był od początku 2022 roku.

- Ja i moja rodzina widzimy naszą przyszłość w Niemczech. Lubię to, co robię w Dortmundzie. Nawet gdybyśmy zostali mistrzami świata, dla mnie byłby to koniec (pracy z reprezentacją Ghany - PAP). To decyzja z myślą o rodzinie - podkreślił.

Ghana zajęła ostatnie miejsce w grupie H mundialu w Katarze. Na początek przegrała z Portugalią 2:3, później pokonała Koreę Południową 3:2, ale porażka z Urugwajem wyeliminowała ją z turnieju.

Polska - Argentyna. "Spokojnie, to tylko Katar", wyjątkowa analiza gry Polaków:

Czytaj także:

/empe, PAP 

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52