Polskie Radio
Section05
Borussia Dortmund

Superliga: Lewandowski wypadnie z elity? Nie tylko Bayern odmówił udziału w nowych rozgrywkach

Powstanie piłkarskiej Superligi, które od dłuższego czasu rozgrzewało kibiców futbolu, stało się faktem. Dwanaście wielkich klubów zdecydowało się założyć nowe rozgrywki dla absolutnej elity. Nie wszystkie potęgi chcą jednak brać udział w nowym projekcie.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT superliga Bayern Monachium Robert Lewandowski paris saint germain Borussia Dortmund

Gdzie stawiają na młodych piłkarzy? O grę najłatwiej we Francji i w Niemczech

Francuska Ligue 1 jest w tym sezonie najlepszym miejscem dla piłkarzy poniżej 21 lat spośród najsilniejszych lig w Europie - tam najwięcej zawodników dostaje szansę gry. W klasyfikacji klubów - pod względem minut na boisku - prym wiedzie jednak niemiecka Borussia Dortmund.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Bundesliga Ligue 1 Borussia Dortmund Serie A AS Monaco Premier League la liga Primera Division

Poprosił Haalanda o autograf i został skrytykowany. Rumuńskiemu sędziemu przyświecał szczytny cel

Borussia Dortmund przegrała z Manchesterem City 1:2 pierwszy ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów. Po spotkaniu szeroko komentowano zachowanie jednego z sędziów, który w tunelu prowadzącym do szatni zatrzymał Erlinga Haalanda i poprosił Norwega o autograf. Teraz okazało się, dlaczego arbiter zdecydował się na skrytykowany przez wielu ekspertów krok.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Liga Mistrzów 20/21 SPORT manchester city Borussia Dortmund liga mistrzów