Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Robert Lewandowski po raz ostatni na mundialu? "Nie mówię tak, nie mówię nie"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 22:38
Przed mistrzostwami świata w Katarze odbyła się pierwsza konferencja prasowa reprezentacji Polski z udziałem selekcjonera Czesława Michniewicza i Roberta Lewandowskiego. - Czy to mój ostatni mundial? Nie wiem. Przygotowuję się tak, jakby to mógł być mój ostatni mundial - powiedział kapitan kadry w rozmowie z mediami.
Robert Lewandowski po raz piąty w karierze zagra z reprezentacją Polski na wielkim turnieju
Robert Lewandowski po raz piąty w karierze zagra z reprezentacją Polski na wielkim turniejuFoto: PAP/Leszek Szymański

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze będą nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

Podopieczni Czesława Michniewicza w czwartek wieczorem stawili się w hotelu w Katarze.

Katar 2022. Robert Lewandowski zagra po raz ostatni na mundialu? 

Jeszcze przed startem mistrzostw świata w Katarze Wojciech Szczęsny przyznał, że to będzie jego ostatni mundial w karierze.

Podczas pierwszej konferencji prasowej selekcjonera kadry Czesława Michniewicza i kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego dziennikarze zapytali napastnika FC Barcelony o jego plany po mundialu. Dla "Lewego" są to drugie w karierze MŚ i piąty wielki turniej z drużyną narodową.

- Czy to mój ostatni mundial? Nie wiem. Przygotowuję się tak, jakby to mógł być mój ostatni mundial, ale nie mówię tak, nie mówię nie. Zdaję sobie sprawę z tego, że będę mógł jeszcze grać za cztery lata - przyznał Robert Lewandowski.

Piłkarz FC Barcelony podczas swoich dotychczasowych występów na mundialu nie zdobył jeszcze żadnej bramki w kadrze. 

Zdjęcie

Katar 2022. Kiedy i z kim reprezentacja Polski zagra na mundialu?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później. 

Katar 2022. Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski na pierwszej konferencji prasowej:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/PolskieRadio24.pl/YouTube/Łączy Nas Piłka

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52