Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: "Spokojnie, to tylko Katar" - redaktor Bartosz Goluch o meczu Meksyk - Polska

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2022 15:12
Reprezentacja Polski rozpoczęła grę na Mistrzostwach Świata Katar 2022. Przeciwnikiem naszych piłkarzy był Meksyk. Tuż po zakończeniu meczu, w wyjątkowym studiu pomeczowym "Spokojnie, to tylko Katar", którego gospodarzem był Marcin Kusy z radiowej Jedynki, analizowaliśmy grę reprezentacji w pierwszym meczu mundialu. Oprócz gości specjalnych w studiu dziennikarz portalu PolskieRadio24.pl. Bartosz Goluch. 
Bartosz Goluch z redakcji sportowej portalu PolskieRadio24.pl będzie analizował mecze reprezentacji Polski na mundialu w Katarze w studiu Spokojnie, to tylko Katar
Bartosz Goluch z redakcji sportowej portalu PolskieRadio24.pl będzie analizował mecze reprezentacji Polski na mundialu w Katarze w studiu "Spokojnie, to tylko Katar"Foto: PR

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

<<< RELACJA Z MECZU MEKSYK - POLSKA  >>>

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. W drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał kapitan kadry Robert Lewandowski. Meksyk - Polska. Specjalne pomeczowe studio w Polskim Radiu

- Tak mogłoby brzmieć zalecenie lekarza, ale to nazwa naszego wyjątkowego, jedynego takiego studia pomeczowego. Będziemy spotykać się z państwem po każdym meczu polskiej reprezentacji w Katarze - zapowiadał Daniel Wydrych z radiowej Jedynki, współprowadzący studia.

Co nas czeka? - Wspaniali goście, statystyki, komentarze, incydenty i kontrowersje. To wszystko u nas. A goście ponadto niezwiązani zawodowo z piłką nożną. Będzie fantastycznie - dodawał Marcin Kusy, który poprowadził pierwsze studio.

Bartosz Goluch, dziennikarz portalu PolskieRadio24.pl przedstawił pomeczowe analizy

Nasz redakcyjny kolega Bartosz Goluch dokonał analizy wydarzeń meczu Meksyk - Polska. Ocenił naszych reprezentantów.

- Polski zespół był w tym meczu jak jeż, do którego trudno dobrać się z którejkolwiek strony. Lepiej od konstruowania gry wychodziło nam jednak przeszkadzanie rywalom. Najwięcej podań wśród Biało-Czerwonych wymienili nasi obrońcy oraz Wojciech Szczęsny. (...) Szkoda, że Robert Lewandowski nie spróbował swojego firmowego uderzenia na dwa tempa - wykonywane przez niego rzuty karne w ten sposób były bardzo skuteczne - oświadczył w programie "Spokojnie, to tylko Katar".

Z kolei obecny w studiu znany kompozytor i autor tekstów Marek Dutkiewicz  w poetyckim stylu określił postawę Biało-Czerwonych mianem "umiarkowanego triumfu myśli trenerskiej" Czesława Michniewicza.

Studio pomeczowe w mediach społecznościowych

"Spokojnie, to tylko Katar" można było oglądać - na YouTubie Polskiego Radia oraz na Facebooku. Gośćmi pierwszego odcinka byli: Marek Dutkiewicz, Andrzej Mastalerz i Marek Wiernik. 

Oglądaj studio po meczu Meksyk - Polska:

Reprezentacja Polski na MŚ Katar 2022. Kiedy i z kim zagra kadra?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Doha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Doha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52