Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: reprezentacja Polski ma szanse na awans? Oto potencjalne scenariusze

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 06:25
Reprezentacja Polski rozpoczęła przygodę na mundialu od bezbramkowego remisu z Meksykiem. Biało-Czerwoni zmierzą się jeszcze z Arabią Saudyjską oraz Argentyną. Co musi się stać, by podopieczni Czesława Michniewicza awansowali do 1/8 finału?
Co musi się stać, żeby Polska awansowała do 18 finału mistrzostw świata?
Co musi się stać, żeby Polska awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata?Foto: Florencia Tan Jun/Zuma Press/Forum

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Arabia namieszała w grupie C. Jakie są szanse Polski na awans?

Polscy piłkarze nie wykorzystali szansy z Meksykiem, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Wcześniej w grupie C doszło do sensacji - Arabia Saudyjska pokonała Argentynę, mocno komplikując sytuację Biało-Czerwonych i "El Tri". 

Według portalu theanalyst.com reprezentacja Polski ma dokładnie 43,58 proc. szans na awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Statystyki dają Biało-Czerwonym 19,16 proc. szans na pierwsze miejsce, a 24,42 proc. na drugie. Analitycy wskazują na większe prawdopodobieństwo trzeciej (28,47 proc.) i czwartej lokaty (27,94 proc.).

Największe szanse na zwycięstwo wciąż ma Argentyna (33,29 proc.), a następnie - Saudyjczycy (28,15 proc.). "El Tri" mają zaledwie 19,40 proc. szans, ale to wciąż więcej od podopiecznych Michniewicza.

Arabia Saudyjska zaskoczyła wszystkich i jednocześnie bardzo skomplikowała sytuację w grupie C. 

Przed Biało-Czerwonymi dwa ważne zadania, w których będą liczyć się nie tylko punkty, ale też bramki, bowiem o miejscu w grupie w przypadku zdobycia takiej samej liczby "oczek" najpierw decyduje różnica bramek.

Co decyduje o awansie przy takiej samej liczbie punktów?

1. Bilans bramkowy we wszystkich meczach
2. Liczba goli strzelonych we wszystkich meczach
3. Wynik meczu bezpośredniego między zainteresowanymi drużynami
4. Klasyfikacja fair-play

Aktualna tabela grupy C:

Co musi się stać, aby Biało-Czerwoni wyszli z grupy? Oto potencjalne scenariusze

Po pierwszej kolejce wiadomo już, że losy awansu z grupy C rozstrzygną się dopiero po ostatnich meczach. Co istotne, porażka w zbliżającym się meczu z Arabią Saudyjską meczu (so

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52