Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: "Nie zamienię wody w wino". Michniewicz myślał o piłkarzach? "Wszystko jest nagrane"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 15:54
Czesław Michniewicz podczas konferencji prasowej przed meczem z Arabią Saudyjską zarzucił dziennikarzom, że zmanipulowali jego słowa, które padły po środowym treningu kadry. - Wszystko jest nagrane. Każdy sobie może odtworzyć tę rozmowę i zobaczyć, kto ma jakie intencje i że to są bzdury - grzmiał opiekun Biało-Czerwonych.
Czesław Michniewicz podczas meczu z Meksykiem
Czesław Michniewicz podczas meczu z MeksykiemFoto: Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Spięcie dotyczyło rozmowy, jaką Michniewicz odbył z dziennikarzami podczas środowego treningu. Selekcjoner odniósł się do zarzutów, według których podczas nieformalnej rozmowy z dziennikarzami zachował się arogancko, mówiąc dziennikarzom, że "nie zamienia wody w wino" i "nie wystawi 12 zawodników". Trener wyjaśnił, w jakim kontekście padły wspomniane słowa.

- To, że wczoraj miałem okazję i chęć z wami porozmawiać, wynikało z tego, że po treningu widziałem was stojących na słońcu. Podszedłem i zapytałem, jak wy wytrzymujecie bez alkoholu. Usłyszałem, że jest trudno, więc dodałem, że niestety nie zamieniam wody w wino. A dziś mogę przeczytać w mediach, że ja uważam, iż mamy słabych piłkarzy, bo nie zamieniam wody w wino. To wszystko jest nagrane. Każdy sobie może odtworzyć tę rozmowę i zobaczyć, kto ma jakie intencje, że to są bzdury - tłumaczył wyraźnie zniesmaczony selekcjoner.

Michniewicz odniósł się też do słów o "wystawieniu 12 zawodników". Także w tym przypadku, zdaniem selekcjonera, jego słowa zostały zmanipulowane.

- Pytał mnie ktoś, czy z Meksykiem mogłem wystawić inny skład. No jasne, że mogłem. Ale wtedy ja pytałem was: kosztem kogo? Dyskusja się toczyła. W ogóle nie musiałem z wami rozmawiać, ale chciałem, byście wiedzieli, co dzieje się wokół reprezentacji. Nie wiem, gdzie tam z mojej strony była arogancja, buta czy jakieś złe intencje - zastanawiał się opiekun polskiej kadry.

Katar 2022. Kiedy i o której mecz Polska - Arabia Saudyjska?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski

Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Doha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

Oglądaj studio "Spokojnie, to tylko Katar" po meczu Meksyk - Polska:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

bg/Łączy Nas Piłka/kor

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52