Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Francja - Polska. Jesus Valenzuela arbitrem głównym meczu z "Trójkolorowymi"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 21:23
Jesus Valenzuela z Wenezueli będzie arbitrem głównym niedzielnego meczu Francja - Polska w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Pozostali sędziowie w obsadzie spotkania także pochodzą z Ameryki Południowej.
Jesus Valenzuela będzie sędzią meczu Francja - Polska w 18 finału mistrzostw świata w Katarze
Jesus Valenzuela będzie sędzią meczu Francja - Polska w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze Foto: PAP/DPA/Robert Michael

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Sędziował mecz Anglii z USA 

39-letni sędzia poprowadzi drugi mecz w tegorocznym mundialu. Wcześniej był rozjemcą w spotkaniu Anglii z USA, w którym nie padła żadna bramka, a on nie pokazał żadnej żółtej czy czerwonej kartki.

Dotychczas największym osiągnięciem w jego karierze było sędziowanie w ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio, w których prowadził trzy spotkania.

Doświadczony arbiter poprowadzi mecz Polaków 

Dwukrotnie był arbitrem w czasie Copa America, czyli mistrzostw Ameryki Południowej, ma za sobą również siedem potyczek eliminacji mistrzostw świata w tej strefie oraz ponad 30 meczów w Copa Libertadores, kontynentalnym odpowiedniku europejskiej Ligi Mistrzów.


Francja - Polska. Kiedy i o której mecz 1/8 finału?

Biało-Czerwoni awansowali do kolejnej fazy turnieju dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie C. Kolejnym rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza będzie aktualny mistrz świata - reprezentacja Francji. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 16.00.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa zakończyła się 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

Wyjątkowe analizy i komentarze -"Spokojnie, to tylko Katar" po meczu Francja - Polska oglądaj - na YouTubie Polskiego Radia oraz na Facebooku.

embed:

***

Polska - Argentyna. "Spokojnie, to tylko Katar", wyjątkowa analiza gry Polaków:

Czytaj także:

/empe, PAP  

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52