Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Waży się przyszłość Czesława Michniewicza. Co wiadomo po spotkaniu z zarządem PZPN?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 16:55
W czwartek zarząd PZPN wysłuchał mundialowego raportu selekcjonera Czesława Michniewicza. Związek wciąż nie przedłużył wygasającej z końcem roku umowy z trenerem. - To była konstruktywna, dwugodzinna rozmowa - powiedział rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.
Czesław Michniewicz w czwartek przedstawi mundialowy raport
Czesław Michniewicz w czwartek przedstawi mundialowy raportFoto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Michniewicz po spotkaniu z zarządem PZPN. "W najbliższym czasie prezes Cezary Kulesza podejmie decyzję"

Było to już trzecie spotkanie selekcjonera z władzami PZPN w ostatnich dniach. Pierwsze odbyło się w poniedziałek i nie przyniosło żadnych konkretów, a jedynie mgliste oświadczenie związku, w którym mogliśmy przeczytać, że piłkarska centrala "nie skorzystała z klauzuli umownej, która umożliwiała jednostronne przedłużenie kontraktu selekcjonera", a "decyzja dotycząca ewentualnego przedłużenia umowy z trenerem zostanie podjęta w najbliższych dniach".

W środę rozmowy toczyły się już w szerszym gronie, bowiem oprócz selekcjonera i prezesa PZPN brali w nich udział także wiceprezesi związku. Podczas półtoragodzinnego spotkania Michniewicz opowiadał o kwestiach związanych z mundialem i planach, jakie ułożył na najbliższe miesiące, podczas których Biało-Czerwoni będą rywalizowali o prawo gry w Euro 2024.

Dziś selekcjoner pojawił się na spotkaniu z zarządem PZPN i przedstawił szczegółowy raport z mundialu. Na ten moment nie wiadomo na ile wnioski zawarte w dokumencie wpłyną na przyszłość Michniewicza w kadrze, bowiem jego pozycja wydaje się z dnia na dzień coraz słabsza.

- Selekcjoner przedstawił raport z mistrzostw świata. To była konstruktywna, dwugodzinna rozmowa z zarządem. W najbliższym czasie prezes Cezary Kulesza podejmie decyzję w oparciu m.in. o analizę z tego spotkania - powiedział rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Michniewicz zrealizował cele, jednak styl pozostawia wiele do życzenia

Mimo że selekcjoner zrealizował główne cele, jakie postawił przed nim PZPN, tj. awans na mundial, utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów i wyjście z grupy na MŚ w Katarze, wszystko wskazuje na to, że nad jego głową zbierają się ciemne chmury. Kibice narzekają na toporny styl gry reprezentacji i marnowanie ofensywnego potencjału kadry, zaś dziennikarze zarzucają trenerowi obcesowe traktowanie i skarżą się nieuzasadnione połajanki z jego strony. Ostatnio Michniewicz dolał oliwy do ognia w tej sprawie, blokując na Twitterze wielu przedstawicieli mediów.

W serwisach sportowych nie brakuje spekulacji nt. potencjalnych następców 52-letniego szkoleniowca. W orbicie zainteresowań PZPN mieli się znaleźć m.in. Andrij Szewczenko, Maciej Skorża i Nenad Bjelica.

KATAR 2022. WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

MS_Katar22_baner.jpg

red/PolskieRadio24.pl/PAP

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52