Polskie Radio
Section05
PZPN

Jerzy Brzęczek zakażony koronawirusem. Kto zastąpi selekcjonera w razie konieczności?

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w sobotę, że badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka dały wynik pozytywny. Selekcjoner przebywa w domu na kwarantannie, a kadra już niedługo rozegra kolejne mecze.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Brzęczek reprezentacja Polski Piłka nożna koronawirus Koronawirus w Polsce SPORT COVID-19 PZPN

Boniek rezygnuje z "cenzury prewencyjnej". Sakiewicz: walka z wolną prasą nie opłaca się

- Ktoś mądrze doradził Zbigniewowi Bońkowi, że walka z wolną prasą, nawet jeżeli się dysponuje ogromnymi pieniędzmi i współpracuje z ogromną firmą, prowadzoną przez byłego SB-ka, nie opłaca się - powiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do dzisiejszego oświadczenia Zbigniewa Bońka. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Boniek PZPN Gazeta Polska Gazeta Polska Codziennie Tomasz Sakiewicz Piotr Nisztor cenzura wolność słowa wolność prasy POLSKA

Afera melioracyjna. Duklanowski: PO nie potrafi odciąć się od polityka, na którym ciążą poważne zarzuty

- Działacze Platformy Obywatelskiej nie odcięli się jednoznacznie od Stanisława Gawłowskiego. PO nie potrafi odciąć się od polityka, na którym ciążą bardzo poważne zarzuty - powiedział w TVP3 Szczecin Tomasz Duklanowski, dziennikarz Radia Szczecin i "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Stanisław Gawłowski Platforma Obywatelska POLSKA CBA PZPN

CBA w PZPN. Zbigniew Boniek: nie mamy niczego do ukrycia

W czwartek agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali kilkunastu przeszukań w związku z tzw. aferą melioracyjną. Przeszukano m.in. główną siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. PZPN wydał krótki komunikat w sprawie. "Mając na uwadze szybkie wyjaśnienie sprawy, PZPN gwarantuje pełną współpracę z CBA." - napisano. Sprawę skomentował też Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
Zobacz więcej na temat:  SPORT PZPN CBA POLSKA Zbigniew Boniek

CBA w firmie brata Zbigniewa Bońka. Przeszukania także w innych miejscach

Agenci CBA przeszukują firmę Mikrotel, kierowaną przez brata Zbigniewa Bońka. Jest to część większej akcji, w której w sumie przeszukania prowadzono w 30 lokalizacjach, zabezpieczona dokumentacja oraz nośniki danych. W akcji bierze udział blisko 100 funkcjonariuszy CBA - informuje "Niezależna".
Zobacz więcej na temat:  CBA zatrzymanie przestępczość przestępczość gospodarcza służby i bezpieczeństwo korupcja Zbigniew Boniek PZPN polityka

"To ja otworzyłem drogę Bońkowi do Włoch". "Gazeta Polska" o udziale służb SB w głośnym transferze

"Być może nasz znakomity piłkarz nie ma do dziś świadomości, że w sprawie jego transferu do ligi włoskiej brał udział wywiad PRL-u?". "Gazeta Polska", w rozmowie z byłym agentem SB Edwardem Kotowskim, porusza w środę temat transferu Zbigniewa Bońka do Włoch. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Boniek PZPN PRL służba bezpieczeństwa Piłka nożna juventus turyn wywiad Włochy Gazeta Polska POLSKA

Ciąg dalszy awantury o podróż Krzysztofa Piątka. Zakłócenia na linii PZPN - Hertha Berlin

Krzysztofowi Piątkowi po powrocie do Niemiec grozi kwarantanna związana z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Polski piłkarz pojechał z reprezentacją do Bośni i Hercegowiny na mecz Ligi Narodów, a to kraj wysokiego ryzyka zakażenia. Hertha Berlin zarzuca polskiemu sztabowi złamanie umowy, a biało-czerwony obóz odpiera zarzuty.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Piątek PZPN Piłka nożna hertha berlin Liga Narodów koronawirus SPORT Bundesliga

"Boniek i Placzyński próbują zatkać usta dziennikarzom". Sakiewicz o decyzji sądu ws. publikacji o prezesie PZPN

- Tak daleko nawet cenzura w czasach PRL się nie posuwała. (…) Sędzia Wagner dokonał zamachu na polską konstytucję, wysadził w powietrze art. 54, który zakazuje cenzury prewencyjnej. W przypadku tego sędziego mamy do czynienia z wielokrotnym złamaniem prawa - powiedział Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Tomasz Sakiewicz Zbigniew Boniek Piotr Nisztor PZPN cenzura wolność słowa dziennikarstwo

"Tu chodzi o wolność słowa". Wojciech Biedroń o zakazie publikacji nałożonym na Piotra Nisztora

- Zakaz nałożony na Piotra Nisztora, redakcję Gazety Polskiej i portal niezależna.pl  jest absolutnym skandalem. Polska zaczyna być krajem opresyjnym, w którym to sądownictwo dławi wolność słowa - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń (portal "wPolityce"). W dyskusji wzięli udział również Dariusz Grzędziński ("Wprost") oraz Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Zbigniew Boniek PZPN Dorota Kania dziennikarstwo wolność słowa

"Gazeta Polska Codziennie" z zakazem pisania o Bońku. Sakiewicz: nie ugniemy się przed cenzurą

Sąd Okręgowy w Warszawie rozszerzył decyzję zakazującą pisania o Zbigniewie Bońku. Tekstów, w których zawarte byłyby zarzuty i twierdzenia dotyczące m.in. powiązania Bońka z władzami komunistycznej Polski czy SB nie może publikować "GPC" - informuje w poniedziałek portal niezależna.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Boniek sądownictwo sąd Gazeta Polska Codziennie Piotr Nisztor PZPN cenzura