Polskie Radio
Section05
PZPN

Smolarek: obniżanie płac sprzeczne z prawami piłkarzy

Zawieszenie europejskich rozgrywek, w tym PKO Ekstraklasy, generuje w klubach ogromne straty finansowe. Konieczne może być zatem zredukowanie pensji zawodników. – Wysłaliśmy do zawodników ankietę, w której mają się odnieść do kwestii renegocjowania umów – powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes Polskiego Związku Piłkarzy, Euzebiusz Smolarek. Były reprezentant Polski zapewnił, że kierowana przez niego organizacja będzie broniła interesów zawodników. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT koronawirus Piłka nożna PZPN euzebiusz smolarek

Boniek dyrektorem Romy? Prezes PZPN odniósł się do plotek

Według informacji francuskich i włoskich mediów Zbigniew Boniek, po zakończeniu kadencji prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, może zostać dyrektorem sportowym występującej w Serie A AS Romy. "Z nikim nie rozmawiałem, więc trudno być kandydatem" - w takich słowach były piłkarz "giallorossich" skomentował tę informację w mediach społecznościowych. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Serie A Zbigniew Boniek as roma PZPN

EURO 2020 Jest decyzja PZPN ws. marcowych meczów reprezentacji Polski

Najbliższe mecze towarzyskie piłkarskiej reprezentacji Polski odbędą się bez udziału publiczności - poinformował Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN. Powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID-19). Biało-czerwoni zagrają 27 marca z Finlandią we Wrocławiu i cztery dni później z Ukrainą w Chorzowie. 
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 Piłka nożna reprezentacja Polski koronawirus Koronawirus w Polsce SPORT PZPN

EURO 2020 Euro w 2021 roku. Boniek: założenia UEFA optymistyczne

Piłkarskie mistrzostwa Europy zostały przełożone o rok i odbędą się od 11 czerwca do 11 lipca 2021 - postanowiła UEFA po wideokonferencji z 55 narodowymi federacjami, a także przedstawicielami lig, klubów i zawodników. Powodem zmiany terminu jest rozprzestrzeniający się koronawirus. Informację o przesunięciu o rok mistrzostw Europy podał Polski Związek Piłki Nożnej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna koronawirus Zbigniew Boniek PZPN reprezentacja Polski

EKSTRAKLASA Legia Warszawa mistrzem Polski? Ma być sprawiedliwie

Cały świata zmaga się z pandemią koronawirusa, a praktycznie wszystkie sportowe wydarzenia na świecie zostały odwołane, w tym piłkarskie Euro, które zostało przesunięte na kolejny rok. Problemem jest również dokończenie rozgrywek ligowych, jednak jak informuje hiszpański "AS", UEFA ma swój plan, według którego Legia Warszawa zostałaby nowym mistrzem Polski. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa uefa PZPN Piłka nożna koronawirus Koronawirus w Polsce