Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: duński dziennikarz zaatakowany przez ochroniarzy. "To samo stanie się z innymi mediami?" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 17:37
Do rozpoczęcia mundialu zostało kilka dni, jednak na miejscu pojawili się już pierwsi kibice oraz media. Rasmus Tantholdt z duńskiej telewizji TV2 Denmark został zaatakowany przez miejscowych ochroniarzy podczas relacji na żywo. Dziennikarzowi grożono nawet zniszczeniem kamery.
Rasmus Tantholdt został zaatakowany przez katarskich ochroniarzy
Rasmus Tantholdt został zaatakowany przez katarskich ochroniarzyFoto: Twitter

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze będą nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<


Katarscy dziennikarze pojawili się podczas wejścia na żywo. Wysiedli z wózka golfowego, po czym jak najszybciej próbowali zakryć kamerę duńskiej telewizji.

- Proszę pana, zaprosiliście tutaj cały świat i nie możemy filmować? To miejsce publiczne - powiedział Tantholdt.

Po tym, jak dziennikarz pokazał Katarczykom akredytację, usłyszał, że potrzebne jest "specjalne pozwolenie". Chwilę później grożono mu zniszczeniem kamery.

Dziennikarz napisał na Twitterze, że otrzymał już przeprosiny od od Międzynarodowego Biura Prasowego Kataru oraz Najwyższego Komitetu Kataru.

WIĘCEJ O REPREZENTACJI DANII >>> CZYTAJ TU

Reprezentacja Polski na MŚ Katar 2022. Kiedy i z kim zagra kadra?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.

MŚ Katar 2022. Tak wygląda reprezentacja Polski Czesława Michniewicza
* w kadrze zaszła jedna zmiana Bartłomieja Drągowskiego zastąpił Kamil Grabara:

Czytaj także:

JK/Twitter

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52