Polskie Radio
Section05
Katar

Główny sędzia zrezygnował z prowadzenia Katargate. Powodem mają być powiązania jego syna

Belgijskie media donoszą o szczegółach konfliktu interesów sędziego śledczego, który zrezygnował z prowadzenia dochodzenia w sprawie afery korupcyjnej w Parlamencie Europejskim. O tym, że Michel Claise wycofał się ze śledztwa poinformowała wczoraj wieczorem prokuratura federalna.
Zobacz więcej na temat:  Katar ŚWIAT Europa Komisja Europejska Parlament Europejski UE Unia Europejska korupcja Beata Płomecka

Prezydent Andrzej Duda na Bliskim Wschodzie. Na konferencji ONZ w Katarze mówił o skutkach rosyjskiej agresji na Ukrainę

W Katarze odbyła się V Konferencja ONZ w sprawie państw najsłabiej rozwiniętych. Udział w wydarzeniu wziął prezydent Andrzej Duda, który poruszył kwestie bezpieczeństwa w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, w tym bezpieczeństwa żywnościowego i globalnych skutków gospodarczych wojny. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda kancelaria prezydenta Bliski Wschód Katar Zjednoczone Emiraty Arabskie Litwa Polacy za granicą Żołnierze Wyklęci Polonia dziedzictwo narodowe

Prezydent Andrzej Duda na Konferencji ONZ: trzeba inwestować w technologie w rolnictwie

O konieczności rozwoju sektora rolno-spożywczego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii mówił prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w V Konferencji ONZ. - Mój kraj jest przykładem sukcesu, jaki można osiągnąć, inwestując w rolnictwo i modernizując sektor rolno-spożywczy - powiedział prezydent Andrzej Duda w stolicy Kataru Dosze. Otworzył panel dotyczący rolnictwa i rozwoju terenów wiejskich w trakcie Forum Sektora Prywatnego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Katar rolnictwo ONZ wojna na Ukrainie

Prezydent Duda na konferencji ONZ: Polska jest przykładem sukcesu, jaki można osiągnąć inwestując w rolnictwo

- W ciągu ostatnich dwóch dekad, wartość eksportu naszych produktów żywnościowych wzrosła prawie siedmiokrotnie, w 2021 nasze produkty były wysyłane do 198 krajów na całym świecie - wyliczał prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu podczas V Konferencji ONZ do spraw państw najsłabiej rozwiniętych w Dosze w Katarze. Jego zdaniem, "Polska jest przykładem sukcesu, jaki można osiagniąć inwestując w rolnictwo" i chce się dzielić doświadczeniami z krajami słabo rozwiniętymi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Katar Zjednoczone Emiraty Arabskie Andrzej Duda żywność bezpieczeństwo Rosja wojna na Ukrainie

Prezydent Andrzej Duda na konferencji ONZ w Katarze: w Polsce wierzymy w równy dostęp do edukacji

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w V Konferencji ONZ w sprawie państw najsłabiej rozwiniętych w Katarze. Ma tam poruszyć kwestie bezpieczeństwa w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, w tym bezpieczeństwa żywnościowego i globalnych skutków gospodarczych wojny. W pierwszym panelu, któremu współprzewodniczył, Andrzej Duda mówił o powszechnym dostępie do edukacji. Polski przywódca na marginesie Konferencji spotkał się z prezydentami Palestyny Mahmudem Abbasem oraz Republiki Malawi Lazarusem Chakwerą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Katar dyplomacja Polityka zagraniczna Polski Andrzej Duda prezydent ONZ

Prezydent Andrzej Duda na konferencji ONZ w Katarze. Będzie mówić o skutkach rosyjskiej agresji na Ukrainę

W Katarze rozpoczęła się V Konferencja ONZ w sprawie państw najsłabiej rozwiniętych. Udział w wydarzeniu bierze prezydent Andrzej Duda, który ma poruszyć kwestie bezpieczeństwa w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, w tym bezpieczeństwa żywnościowego i globalnych skutków gospodarczych wojny. Polski przywódca spotkał się też na marginesie Konferencji z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem oraz prezydentem Republiki Malawi Lazarusem Chakwerą.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Katar ONZ Andrzej Duda Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Prezydent Duda wyleciał do Kataru i ZEA. W planie m.in. udział w konferencji ONZ

Prezydent Andrzej Duda wyleciał do Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pobyt w państwach Bliskiego Wschodu będzie poświęcony zagadnieniom związanym z polityką bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego. Pierwszym punktem wizyty w rejonie Zatoki Perskiej będzie wizyta w Katarze. W stolicy tego kraju - Dosze - prezydent Andrzej Duda weźmie udział w V Konferencji ONZ ds. państw słabo rozwiniętych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód prezydent Andrzej Duda ONZ Zjednoczone Emiraty Arabskie Katar

Prezydent Duda weźmie udział w konferencji ONZ w Katarze. "Umożliwi obnażenie rosyjskiej dezinformacji"

Na 5-6 marca zaplanowano konferencję ONZ w Katarze. Weźmie w niej udział prezydent Andrzej Duda. To forum, które łączy kraje bogate z najsłabiej rozwiniętymi. Umożliwi ono odpór rosyjskiej dezinformacji dot. wojny na Ukrainie - poinformował Polską Agencję Prasową ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  dezinformacja ONZ ŚWIAT Andrzej Duda Krzysztof Szczerski Katar Bliski Wschód Rosja wojna na Ukrainie