Polskie Radio
Section05
Katar

Katar 2022: "The Guardian" przedstawił szokujące dane. Zginęły tysiące robotników

Ponad 6,5 tysiąca - tylu robotników z Azji Południowej, zatrudnionych przy budowie infrastruktury na mistrzostwa świata, zginęło w Katarze od momentu, w którym zapadła decyzja o przyznaniu temu krajowi prawa do organizacji mundialu w 2022 roku. "The Guardian" opublikował wstrząsający raport o koszmarnych warunkach, w których przebiegają przygotowania do turnieju.
Zobacz więcej na temat:  Katar 2022 Piłka nożna SPORT Katar

Koronawirus w krajach Zatoki Perskiej. Arabia Saudyjska zwołuje konferencję G20

Arabia Saudyjska poinformowała, że zwołuje na przyszły tydzień telekonferencję przywódców państw G20 w sprawie koronawirusa. Ponadto podjęto decyzję o zamknięciu w najbliższy piątek, czyli dniu tradycyjnych modlitw muzułmanów, prawie wszystkich meczetów. Daleko idące restrykcje ogłosiły władze krajów Zatoki Perskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Arabia Saudyjska koronawirus oman Katar Zjednoczone Emiraty Arabskie

Bliskowschodni plan pokojowy. Jakie ma szanse powodzenia?

- Porozumienie przedstawione przez prezydenta USA Donalda Trumpa nie doprowadzi do pokoju na Bliskim Wschodzie  - oceniła dr Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. Jak mówi - plan z punktu widzenia Palestyńczyków jest nie do przyjęcia i najpewniej nie będą go negocjować. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód USA Izrael Arabia Saudyjska Jordania Katar Zjednoczone Emiraty Arabskie