Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Listkiewicz broni Marciniaka przed krytyką Francuzów. "Ośmieszają się"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 07:01
- Ośmieszają się - stwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Michał Listkiewicz, były prezes PZPN i sędzia międzynarodowy w odpowiedzi na krytykę Francuzów w kierunku Szymona Marciniaka. Polski skład arbitrów w składzie z synem Listkiewicza Tomaszem poprowadził finał mistrzostw świata w Katarze między Argentyną i Francją.
Szymon Marciniak podczas finału mistrzostw świata Argentyna - Francja w Katarze
Szymon Marciniak podczas finału mistrzostw świata Argentyna - Francja w KatarzeFoto: PAP/EPA/Tolga Bozoglu

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Finał mundialu, w którym Argentyna pokonała po rzutach karnych Francję, był szczególny również dla polskich kibiców. Rozjemcą najważniejszego piłkarskiego meczu na świecie był Szymon Marciniak, który spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami.

Michał Listkiewicz o krytyce Szymona Marciniaka: Francuzi się ośmieszają

- Możemy być dumni i mocno usatysfakcjonowani. To był bardzo dobry występ polskich sędziów. Podkreślają to fachowcy na całym świecie na czele z legendami sędziowskimi – mówił na antenie "Trójki" Michał Listkiewicz.

Nie wszyscy jednak byli zadowoleni z postawy polskiego sędziego. Szczególnie krytyczni okazali się... Francuzi, którzy do dzisiaj nie mogą się pogodzić z porażką w ostatnim meczu mistrzostw świata.

- Dziwię, się jak czytam o różnych uwagach i pretensjach ze strony Francuzów. Zwłaszcza "L’Equipe", które dało Szymonowi niską notę [...] Upadli na głowę! Francuzi się ośmieszają i nie ma nawet, co z tym dyskutować. Rozumiem, gdyby dali 5, czy coś, ale 2 za koncertowy występ, po którym cały świat jest pełen uznania, to absurd. Do tej pory uważałem, że "L’Equipe" jest gazetą, która trzyma poziom, a okazuje się, że jedyny poziom, jaki trzyma, to co najwyżej poziom emocji - stwierdził były prezes PZPN na łamach "Przeglądu Sportowego".

Michał Listkiewicz był gościem audycji "Trójkowy komentarz dnia" na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowyKolejny mundial odbędzie się w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych w 2026 roku.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 były ostatnim mundialem, w którym wystąpiły 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Szymon Marciniak zbiera dobre recenzje za finał mistrzostw świata Argentyna - Francja:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/Przegląd Sportowy Onet/PR3

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52