X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Rozpoczęły się obrady Sejmu

migracja
migrator migrator 10.09.2009

Posłowie zajmą się dzisiaj między innymi sprawą in vitro, zmianami w ordynacji podatkowej oraz prezydenckim projektem ustanawiający 1 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego.

Posłowie zajmą się dzisiaj między innymi sprawą in vitro, zmianami w ordynacji podatkowej oraz prezydenckim projektem ustanawiający 1 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. Na wniosek klubu PiS wysłuchają też informacji dotyczącej sytuacji w służbie zdrowia. Wątpliwości dotyczą płynności finansowej szpitali, rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również złego gospodarowania lekami oraz licznymi strajkami pracowników służby zdrowia.

Po wysłuchaniu informacji bieżącej Sejm rozpatrzy obywatelską propozycję wprowadzającą zakaz stosowania in vitro. Jego złamanie podlegałoby karze pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast przeprowadzanie eksperymentów na embrionach zagrożone byłoby karą od 5 do 25 lat więzienia. Sankcjom podlegałby także handel embrionami. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Contra in Vitro" zebrał 150 tysięcy podpisów. Obecnie w Sejmie jest jeszcze 6 innych propozycji regulujących tą kwestię - 4 Platformy Obywatelskiej i po jednym PiS-u i Lewicy. Na razie jednak nie będą rozpatrywane na sali plenarnej. Zajmą się nimi posłowie w sejmowej komisji zdrowia.

Z kolei zmiany w ordynacji podatkowej znoszą obowiązek składania deklaracji PIT przez pracowników. Obecnie pracodawca musi wypełnić informację roczną PIT-11 i przekazać ją pracownikowi i urzędowi skarbowemu. Pracownik, który otrzymuje dochody z jednego źródła, składa PIT-37, a jeśli chce korzystać z ulg wypełnia również dodatkowe załączniki. Ustawa przenosi obowiązek wypełniania deklaracji na pracodawcę, który wszystkie informacje będzie umieszczał w jednym dokumencie - PIT-40 z wprowadzonymi dodatkowymi rubrykami.

Głosowanie nad prezydenckim wetem do ustawy medialnej i sprawozdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za ubiegły rok zostały przeniesione na jutro.

Section02
Section03
Section04