X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
służba zdrowia

Ekspertka o szczepieniach: mamy do czynienia z epidemią niewiedzy

W ostatnich dniach na Mazowszu zgłoszono 18 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę – 17 w powiecie pruszkowskim i jedno w warszawskim. Kolejny przypadek pojawił się woj. Lubelskim. Dyskusję jaka w ostatnich dniach rozgorzała wokół szczepień komentowała w Polskim Radiu 24 Maria Libura - kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia zdrowie Łukasz Szumowski

Maria Ochman o sytuacji w służbie zdrowia: pierwsza cegła z muru wyjęta

W Częstochowie rozpoczął się drugi dzień obrad XXIX Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność", który m.in. przyjmie program działania i rozpatrzy propozycje zmian w statucie Solidarności. Podczas zjazdu, Krzysztof Światek zapytał Marię Ochman z Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" o to, jak ocenia trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości pod kątem zmian w służbie zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo służba zdrowia zdrowie Solidarność

Kapitał i Praca: minimalne wynagrodzenia w ochronie zdrowia

Ostatnio została uchwalona przez Sejm i podpisana przez prezydenta ustawa o minimalnej płacy w służbie ochrony zdrowia. Kilka dni później odbył się protest pielęgniarek żądających podwyżki wynagrodzeń. Czy dobra sytuacja na rynku pracy nakręcę spiralę żądań? W audycji z cyklu "Kapitał i praca" Anna Grabowska rozmawiała z dr Dobrawą Biadun, ekspertką Konfederacji Lewiatan oraz Renatą Górna, ekspertką OPZZ.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia OPZZ wynagrodzenia