Polskie Radio
Section05
służba zdrowia

Premier: plan PO dla służby zdrowia był taki - umiesz liczyć, to licz na siebie

Szef rządu odwiedził w środę szpital w Pionkach, który podczas rządów PiS udało się uratować od likwidacji. - Plan Platformy Obywatelskiej dla służby zdrowia był taki: umiesz liczyć, to licz na siebie. Plan Prawa i Sprawiedliwości zakłada, że można liczyć na rząd i wspólnotę - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania na Mazowszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia PiS PO Mateusz Morawiecki polityka

Światowy Dzień Sepsy. Zaprezentowano narodowy program walki z niebezpieczną przypadłością

Skuteczność wyleczenia sepsy zależy głównie od wczesnej diagnostyki. W tym celu w ramach Narodowego Programu Zwalczania Sepsy lekarze specjaliści podkreślają konieczność powołania wielodyscyplinarnych zespołów, zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem sepsy, wprowadzenie krajowego rejestru przypadków sepsy, wyszkolenia personelu medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie służba zdrowia szpital choroba społeczeństwo

"Dobry posiłek" w szpitalach. Premier: Zjednoczona Prawica stale podnosi nakłady na służbę zdrowia

Premier Mateusz Morawiecki we wpisie w mediach społecznościowych zwrócił uwagę, że Zjednoczona Prawica stale podnosi nakłady na służbę zdrowia. Jak wskazał, jednym z jej ważniejszych aspektów jest odpowiednie żywienie dla pacjentów. Stąd zapowiedź programu "Dobry posiłek".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służba zdrowia szpital Mateusz Morawiecki Katarzyna Sójka Ministerstwo Zdrowia

PR24 Miliard złotych rocznie na "Dobry Posiłek". Lichocka ujawnia szczegóły propozycji programowej PiS

- Cały czas zwiększamy środki na służbę zdrowia. Od początku naszych rządów ten wzrost wyniósł 120 proc. W 2014 r. budżet służby zdrowia wynosił 77 mld zł, w tej chwili to 170 mld zł. Staramy się, aby służba zdrowia była jak najbogatsza. Program "Dobry Posiłek" ma poprawić standard leczenia Polaków - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie jedzenie służba zdrowia Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce

ANALIZA Wydatki na ochronę zdrowia. Sprawdź jak wzrastały w trakcie rządów Prawa i Sprawiedliwości

Kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości przejmował władzę w Polsce - w 2015 roku - łączne wydatki na ochronę zdrowia wynosiły około 77 mld zł. PiS środki na ten cel w ciągu ośmiu lat znacznie zwiększył. W 2023 roku ma to być już kwota ponad 160 mld zł, a na rok 2024 zaplanowano 190 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia wydatki polityka Prawo i Sprawiedliwość GOSPODARKA

Program "Dobry posiłek". Minister zdrowia: wprowadzamy go dla wszystkich pacjentów polskich szpitali

- Program "Dobry posiłek” wprowadzamy dla wszystkich pacjentów polskich szpitali. Szpitale otrzymają dodatkowe środki, a NFZ zadba, by jakość żywienia była znacząco lepsza - zapowiedziała we wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka. To nowy punkt programu PiS na kolejną kadencję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne służba zdrowia zdrowie polityka

Premier Morawiecki: w czasach rządów PO-PSL panowała znieczulica

- Dwie kluczowe grupy społeczne, czyli nasze dzieci, od niemowlaków począwszy, a na młodzieży do 18 roku życia skończywszy, oraz nasi seniorzy, którzy przechodzą na emeryturę lub już są na emeryturze, czyli ci, którzy przekroczyli 65. rok życia, powinni otrzymać większe wsparcie od państwa - mówił premier Mateusz Morawiecki na uroczystości podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy wprowadzającej bezpłatne leki dla nowych grup.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA leki zdrowie służba zdrowia społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki