X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
służba zdrowia

"Debata Jedynki". Polska służba zdrowia - wyzwania i problemy

Jak poprawić jakość usług medycznych? Jak zwiększyć liczbę osób zatrudnionych w polskiej służbie zdrowia? Z tymi pytaniami mierzyli się goście "Debaty Jedynki": Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Lidia Gądek (PO), Józefa Szczurek-Żelazko, (wiceminister zdrowia) oraz prof. Paweł Ptaszyński (prezydium rady społecznej Wspólnie dla Zdrowia). 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Agnieszka Ścigaj służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia zdrowie szpital

Pracownicy medyczni z większym wynagrodzeniem minimalnym

- Zgadzamy się na odmrożenie kwoty bazowej w ustawie dotyczącej minimalnych wynagrodzeń pracowników medycznych z 3,9 tys. zł do 4,2 tys. zł od lipca - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapowiedział też zwiększenie wycen świadczeń między innymi ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, psychiatrii, rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia POLSKA służba zdrowia

Konstanty Radziwiłł: kandydaci PiS to merytoryczna ekipa

- Jest pani premier Beata Szydło, jest wielu byłych ministrów. Idziemy do Parlamentu Europejskiego, bo UE to miejsce, gdzie określa się ramy, w które w Polsce musimy się wpisywać. Potrzebujemy ludzi, którzy są ekspertami, będą mocną, merytoryczną ekipą - powiedział w Polskim Radiu 24 były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.     
Zobacz więcej na temat:  Konstanty Radziwiłł służba zdrowia wybory do Parlamentu Europejskiego

Koniec z opłatami za pobyt rodziców przy dziecku w szpitalu

Rodzice przebywający w szpitalu z chorym dzieckiem lub z osobą z niepełnosprawnością nie będą musieli płacić za zajmowane łóżko ani za otrzymane posiłki. Sejm przyjął w czwartek nowelizację ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Za nowelizacją głosowało 408 posłów, 14 wstrzymało się od głosu, nikt nie głosował przeciw ustawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie szpital służba zdrowia Sejm Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski

Publicysta: PO nie zrobiła nic dla naprawy służby zdrowia

W Płocku odbyła się konwencja regionalna Koalicji Europejskiej. Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział m.in. naprawę systemu służby zdrowia. - Oni rządzili 8 lat i nic nie zrobili w kierunku jego naprawy - skomentował w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki (tygodnik "Sieci"). Na ten temat mówili także: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Michał Kolanko ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Koalicja Europejska służba zdrowia Platforma Obywatelska POLSKA polityka

III Międzynarodowy Kongres "Patient Empowerment"

Kongres jest platformą dialogu pacjentów z ekspertami zdrowotnymi i decydentami. Misja kongresu to popularyzacja idei patient empowerment - pacjenta w centrum systemu ochrony zdrowia, świadomego swoich praw i uczestniczącego w procesie leczenia. O celach, jakie postawili przed sobą orgaznizatorzy wydarzenia mówiły w Polskim Radiu 24: Kalina Gierblińska Prezes Instytutu Komunikacji Zdrowotnej i Maria Libura z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowie służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia medycyna