Polskie Radio
Section05
służba zdrowia

Prof. Gut: ponad 90 procent osób zetknęło się już z koronawirusem, ta choroba po prostu jest

- W kwestii COVID-19 nic się w ostatnim czasie nie zmieniło; ta choroba po prostu jest i warto przyjąć to do wiadomości – mówi wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodaje, że nie wywoła już ona problemów w systemie ochrony zdrowia, a także nie spowoduje w Polsce masowych hospitalizacji i zgonów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 choroba służba zdrowia

Jarosław Kaczyński: wprowadzimy system naprawczy szpitali powiatowych

Mamy takie plany, które też są krytykowane, które można określić jako częściowe. One zostały wpisane do naszego programu i pozwolą podjąć proces naprawczy szpitali powiatowych - powiedział w niedzielę w Grudziądzu Jarosław Kaczyński. Prezes PiS pytany był w Grudziądzu o sytuację miejscowego szpitala, "który ma setki milionów długu", o możliwość "oddłużenia szpitali", a także o to, "czy PiS ma jakiś pomysł, bo organy prowadzące nie radzą sobie". Szef PiS przyznał, że "to jeden z najważniejszych problemów", a sytuacja w szpitalu w Grudziądzu jest "rzeczywiście bardzo niedobra".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szpital służba zdrowia społeczeństwo Jarosław Kaczyński

"Podwyżki nie odbiją się na pacjentach". Maria Ochman o ustawie dot. płac w ochronie zdrowia

- Jeżeli opozycja chce dziś powiedzieć, że pracownikom należy się 15 mld złotych, to generalnie jestem za. Jednak proszę wskazać te pieniądze oraz zapewnić nas, że potem nie będzie się nas obarczać - jako pracowników - odpowiedzialnością za to, że środki poszły na podwyżki kosztem pacjentów, ponieważ jest to zwyczajnie nieuczciwe - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka zdrowie służba zdrowia strajki pielęgniarka opozycja