Polskie Radio
Section05
in vitro

Łódź uderza w PiS po odwołaniu konwencji. "Pieniądze przeznaczymy na in vitro"

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała we wtorek, że pieniądze z kary umownej za zerwanie umowy na wynajem hali Atlas Arena na sobotnią konwencję PiS trafią na miejski program in vitro. - Będzie to kilkadziesiąt zabiegów in vitro, z czego bardzo się cieszę - powiedziała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza PiS wybory w Polsce Joachim Brudziński Łódź Hanna Zdanowska in vitro

Minister Czarnek pozywa Tuska. Chodzi o podręcznik do HiT i in vitro

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek złożył pozew przeciwko przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi. Chodzi o słowa lidera PO w związku z in vitro oraz nowym podręcznikiem do przedmiotu "Historia i teraźniejszość". "Tusk instrumentalnie wykorzystał do brudnej gry politycznej dzieci poczęte z in vitro. To chamstwo i skandal" - mówił Onetowi Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek Donald Tusk Ministerstwo Edukacji i Nauki Platforma Obywatelska in vitro

Szef MEiN reaguje na słowa Tuska. Będzie pozew za wypowiedź o dzieciach z in vitro

Wstrętne jest, że to Tusk wykorzystał dzieci poczęte in vitro do brudnej walki politycznej. I to on powinien przepraszać wszystkich za to, co zrobił – stwierdził w czwartek w Garbowie (Lubelskie) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do wypowiedzi lidera PO na temat treści w podręczniku do HiT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk edukacja Przemysław Czarnek in vitro dzieci Ministerstwo Edukacji i Nauki

Spór o podręcznik do historii i teraźniejszości. Czarnek o słowach Tuska: łajdactwo do kwadratu

- W podręczniku autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego nie ma ani słowa o in vitro - podkreślił szef MEiN Przemysław Czarnek na antenie TVP Info. Jak powiedział, "po skandalach z udziałem Donalda Tuska i wykorzystywaniem dzieci poczętych in vitro do brudnej gry politycznej" sam zajrzał do podręcznika i to sprawdził. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Wojciech Roszkowski Donald Tusk in vitro

"Możliwe bardzo poważne konsekwencje dla dzieci i matek". Biolog molekularny o in vitro

– Zapłodnienie in vitro ma wiele ciemnych stron, o których nie mówią właściciele i personel klinik in vitro, gdyż procedura ta stanowi ich podstawowe źródło dochodu – mówi biolog molekularny i bioetyk dr n. med. Monika Zazula. Dodaje, że konsekwencje procedury mogą być bardzo poważne zarówno dla dzieci, jak i matek.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo zdrowie rodzina in vitro etyka biologia choroba dzieci ciąża dziecko kobieta POLSKA NAUKA

"Minimalizuje rolę rodziny jako dawcy życia". Francuski biskup o ustawie bioetycznej

- Ustawa bioetyczna ogranicza rolę rodziny jako dawcy życia i otwiera drzwi do kolejnych niebezpiecznych rozwiązań prawnych w przyszłości, m.in. eutanazji - mówił biskup Denis Jachiet, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Powszechnej Misji Kościoła, szef Radia Notre Dame.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja rodzina katolicyzm wiara Kościół chrześcijaństwo Kościół katolicki aborcja in vitro protest Europa

Protesty w Paryżu. Tysiące osób sprzeciwiają się ustawie bioetycznej

W Paryżu kilka tysięcy osób demonstrowało przeciwko rządowej ustawie bioetycznej, która przewiduje m.in. legalizację zapłodnienia metodą in vitro dla samotnych kobiet i par lesbijskich oraz aborcję terapeutyczną. Uczestnicy protestu wezwali francuskich parlamentarzystów do odrzucenia projektu, który ma pojutrze trafić do Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Francja Paryż Europa protest demonstracje manifestacje aborcja in vitro LGBT ŚWIAT

Sprawa in vitro dla lesbijek. Biskup ostrzega premiera Francji przed "liberalną eugeniką"

We Francji trwa procedowanie ustawy, która ma umożliwić zapłodnienie in vitro parom lesbijskim i samotnym kobietom. W środę ma się odbyć głosowanie w Senacie, wcześniej dokument zatwierdziło Zgromadzenie Narodowe. Przeciwko zapisom protestuje Kościół, a list otwarty do premiera wystosował abp Pierre d'Ornellas, kierujący zespołem bioetycznym Episkopatu Francji.
Zobacz więcej na temat:  Francja społeczeństwo zdrowie rodzina in vitro Kościół aktualności katolickie ŚWIAT