X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Sejm wprowadził zmiany dotyczące obrony koniecznej

migracja
migrator migrator 26.09.2009

Znalazły się one w nowelizacji Kodeksu Karnego. Przyjęto zapis mówiący, że nie podlega karze ten, kto przekracza granice obrony koniecznej "pod wpływem strachu lub wzburzenia wywołanego okolicznościami zamachu".

Znalazły się one w  nowelizacji Kodeksu Karnego. Przyjęto zapis mówiący, że nie podlega karze ten, kto przekracza granice obrony koniecznej "pod wpływem strachu lub wzburzenia wywołanego okolicznościami zamachu". Oznacza to, że w takiej sytuacji sprawa będzie umarzana na etapie postępowania prokuratorskiego i nie trafi do sądu.

Dotychczasowy zapis mówił, że wobec osoby przekraczającej granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia sąd odstępuje od wymierzenia kary, co oznaczało jednak uznanie winy. Jak mówią prawnicy, uchwalone przez Sejm zmiany oznaczają znaczne złagodzenie przepisów. Wiele z przypadków, które dotychczas trafiały do sądów, teraz zakończy się prokuratorskim umorzeniem.

Section02
Section03
Section04