Euro 2024

Euro 2024. Robert Lewandowski kontuzjowany. Kapitan reprezentacji wypada z gry

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2024 14:42
Robert Lewandowski, który doznał urazu podczas poniedziałkowego spotkania z Turcją, nie zagra w pierwszym meczu Biało-Czerwonych na Euro 2024. W spotkaniu Polska - Holandia selekcjoner Michał Probierz będzie musiał radzić sobie bez kapitana drużyny.
Robert Lewandowski nie zagra w pierwszym meczu Euro 2024. Biało-Czerwoni będą musieli radzić sobie bez swojego kapitana w spotkaniu z Holandią
Robert Lewandowski nie zagra w pierwszym meczu Euro 2024. Biało-Czerwoni będą musieli radzić sobie bez swojego kapitana w spotkaniu z Holandią Foto: PAP/Szymon Pulcyn

Euro 2024. Kontuzjowany Lewandowski nie zagra z Holandią

Robert Lewandowski w meczu z Turcją zagrał zaledwie pół godziny, po czym opuścił boisko. Po spotkaniu okazało się, że miał problem mięśniowy i zdecydował się nie ryzykować pogłębienia urazu. Więcej mówiono o kontuzji, której podczas celebrowania gola doznał Karol Świderski, którego sytuacja wyglądała gorzej.

Niestety, uraz Lewandowskiego okazał się poważniejszy niż początkowo przypuszczano i w środę stało się jasne, że pierwszy mecz Polski, który nawet w optymalnym składzie zapowiadał się na poważne wyzwanie, stał się zdecydowanie trudniejszy.

Wtorkowe badania nie poszły po myśli sztabu szkoleniowego. Doktor reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski przekazał złe wieści.

- Kapitan reprezentacji ma kontuzję mięśnia dwugłowego, która uniemożliwi mu występ w meczu przeciwko Holandii. Co z kolejnymi spotkaniami? W tej kwestii zapowiada się wyścig z czasem.U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii - informuje Jacek Jaroszewski.

- Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni - dodał lekarz polskiej kadry. 

Kiedy mecze Polaków na Euro 2024?

Polacy rozpoczną udział w Euro 2024 od starcia z Holandią (16 czerwca, Hamburg) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Potem zmierzą się z Austrią (21 czerwca, Berlin)>>> CZYTAJ WIĘCEJ

Andrzej Janisz ocenia grupę reprezentacji Polski na Euro 2024:

Mecz z Francją (25 czerwca, Dortmund) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Awans do 1/8 finału wywalczą po dwa zespoły z każdej grupy i cztery reprezentacje z trzecich miejsc.

Grupy Euro 2024 Grupy Euro 2024
Czytaj także:

red/PAP

Czytaj także

Euro 2024. Kacper Urbański błysnął w kadrze. Probierz wystawi go na Polska - Holandia?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2024 11:54
19-letni Kacper Urbański przez godzinę gry w meczu Polska - Turcja potwierdził ogromne umiejętności i w zaskakujący sposób znalazł się blisko składu na rozpoczynające Euro 2024 spotkanie z Holandią. Czy Michał Probierz zaufa obiecującemu piłkarzowi?
rozwiń zwiń