Euro 2024

Euro 2024. Holendrzy z kłopotami przed meczem z Polską. Brian Brobbey nie wyleczył kontuzji

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2024 08:25
Holendrzy będą w niedzielę pierwszymi rywalami reprezentacji Polski podczas piłkarskich mistrzostw Europy 2024. "Oranje", podobnie jak Polacy, zmagają się z licznymi kontuzjami w drużynie. Do Hamburga, gdzie odbędzie się spotkanie grupy A, nie przyjechał napastnik Brian Brobbey, który nie zdołał wyleczyć urazu.
Brian Brobbey nie zagra w meczu z Polską
Brian Brobbey nie zagra w meczu z PolskąFoto: PAP/EPA/Koen van Weel

Niedziela jest trzecim dniem piłkarskich mistrzostw Europy i pierwszym, w którym do rywalizacji przystępuje reprezentacja Polski.

Polska - Holandia. Obie drużyny osłabione

Biało-Czerwoni już o godzinie 15 wybiegną na boisko w Hamburgu, a ich rywalami będą Holendrzy. Obie drużyny zmagają się ostatnio z problemami zdrowotnymi.

Od kilku dni wiadomo, że w naszej ekipie na mecz z "Oranje" nie wykuruje się Robert Lewandowski, a udział Pawła Dawidowicza jest wątpliwy. Wcześniej kontuzja wykluczyła z wyjazdu na Euro Arkadiusza Milika.

Nie lepiej wygląda jednak sytuacja kadrowa pierwszych rywali Polaków w grupie D Euro 2024. Potężnie osłabiona została bowiem linia pomocy reprezentacji Holandii. Tuż przed turniejem z powodu urazów wypadli liderzy tej formacji: Frenkie De Jong, Teun Koopmeiners czy Marten De Roon.

Brian Brobbey nie zagra z Polską

Okazało się, że to nie koniec zmartwień selekcjonera Ronalda Koemana. Do Hamburga nie przyjechał bowiem Brian Brobbey. Napastnik Ajaxu Amsterdam kilka dni wcześniej zderzył się na treningu drużyny narodowej z Matthijsem De Ligtem.

Piłkarz, który w minionym sezonie klubowym zdobył 22 bramki, trenował indywidualnie, ale sztab medyczny kadry zdecydował, żeby nie brać go pod uwagę do gry z Polską. Niewykluczone jednak, że Brian Brobbey zagra w kolejnych meczach Holendrów.

Drugi mecz grupy D, Austria - Francja w Duesseldorfie, odbędzie się dopiero w poniedziałkowy wieczór.

Czytaj także:

Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym

Kiedy mecze Polaków na Euro 2024?

<<< TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

Polacy rozpoczną udział w Euro 2024 od starcia z Holandią (16 czerwca, Hamburg) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Potem zmierzą się z Austrią (21 czerwca, Berlin)>>> CZYTAJ WIĘCEJ

Mecz z Francją (25 czerwca, Dortmund) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Awans do 1/8 finału wywalczą po dwa zespoły z każdej grupy i cztery reprezentacje z trzecich miejsc.

Grupy Euro 2024
Grupy Euro 2024

/empe