Euro 2024

Euro 2024. Deschamps rozstanie się z kadrą? "Musimy spojrzeć z dystansu"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2024 19:27
Przegrana w półfinale z Hiszpanią nie musi być wyrokiem dla Didiera Deschampsa. Prezes Francuskiej Federacji Piłkarskiej Philippe Diallo stwierdził, że nie widzi powodu, by selekcjoner przestał trenować reprezentację narodową.
Didier Deschamps pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Francji?
Didier Deschamps pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Francji?Foto: EPA/CLEMENS BILAN

Francuzi wprawdzie dotarli do półfinału Euro w Niemczech, ale byli mocno krytykowani w kraju za nieprzekonujące występy i brak skuteczności. W sześciu meczach zdobyli tylko cztery gole, w tym zaledwie jednego z gry - w przegranym 1:2 spotkaniu z Hiszpanią (pozostałe to trafienia samobójcze rywali i karny przeciwko Polsce).

Diallo po porażce "Trójkolorowych" w półfinale Euro z Hiszpanią stwierdził w "L'Equipe", że chce, aby wypełnił kontrakt obowiązujący do MŚ 2026.

- Oczywiście można odczuwać rozczarowanie, że nie dotarliśmy do finału, ale musimy na ten turniej spojrzeć z pewnego dystansu. Półfinał to jednak duży sukces i nie widzę powodu, by rozwiązywać kontrakt z Deschampsem - powiedział Diallo. Sam szkoleniowiec po wtorkowym meczu zapewnił, że nie zamierza składać rezygnacji.


55-letni Deschamps, w przeszłości utytułowany piłkarz, prowadzi kadrę Francji od 2012 roku. W tym czasie sięgnął z nią po mistrzostwo i wicemistrzostwo świata oraz po wicemistrzostwo Europy. W turniejach Euro siedział na ławce trenerskiej w 17 meczach. Częściej zespół prowadził tylko Niemiec Joachim Loew - 21 razy.

<<<Relacja z meczu Hiszpania - Francja>>>

<<< TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

O finał Euro 2024 zagrają pary Hiszpania - Francja oraz Holandia - Anglia 

Czytaj także:

  Euro 2024 na antenach Polskiego Radia i w specjalnym serwisie polskieradio.pl/Euro2024

  Euro 2024 na antenach Polskiego Radia i w specjalnym serwisie polskieradio.pl/Euro2024

  red

  Czytaj także

  Euro 2024. We Francji nadchodzi czas rozliczeń. Deschamps i Mbappe pod ostrzałem. "Mniej polityki, więcej pracy"

  Ostatnia aktualizacja: 10.07.2024 10:59
  "Nie było cudu", "silniejszy zespół wygrał", "Hiszpanie byli dla nas zbyt mocni" - takie komentarze dominują we francuskich mediach po wtorkowej porażce z Hiszpanią w półfinale Euro 2024. O szczegółach - Stefan Foltzer z Paryża.
  rozwiń zwiń