X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Nneka

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 08:59
To, co kojarzone z muzyczną tradycją Afryki, zaciekawia i zachwyca. Nie inaczej jest w przypadku Nneki Egbuny.

Nneka urodziła się w grudniu 1981 roku w nigeryjskim mieście Warri. Po skończeniu liceum emigrowała do Hamburga, gdzie dostała się na wydział antropologii jednej z tamtejszych uczelni. Niedługo po przyjeździe do Europy poznała związanego z lokalnym środowiskiem hiphopowym DJ-a Fahrota, z którym nawiązała współpracę. - Zawsze byłam wrażliwa na muzykę. W Niemczech otworzyłam się na inną kulturę, rytm, którego do tej pory nie znałam, a który okazał się zaskakująco bliski - mówi Nneka.

Po serii koncertów weszła do studia, by przygotować materiał na swój pierwszy singel, a następnie – debiutancką płytę. "Victim Of Truth" ukazał się w 2005 roku i wzbudził entuzjazm dziennikarzy, również poza granicami Niemiec. Brytyjski dziennik "Sunday Times" uznał materiał zgromadzony na pierwszej pełnoprawnej płycie Nneki za dorównujący poziomowi "The Misseducation Of Lauryn Hill", klasycznej już dziś płycie członkini The Fugees, która przyniosła jej autorce pięć nagród Grammy. Prasa chwali Nnekę za umiejętne przeplatanie wzorców zachodniej i afrykańskiej kultury muzycznej, konstruowanie ciepłych melodii, wreszcie: witalność i żywotność (niemiecki miesięcznik "MusikExpress").

W 2008 roku ukazała się druga płyta Nneki, zatytułowana "No Longer At Ease", która ostatecznie przypieczętowała pozycję artystki na europejskim rynku muzycznym, a samą Nnekę ustawiła w jednym rzędzie nie tylko z Lauryn Hill, ale również z Ayo, Skye (byłą wokalistką Morcheeby) czy Erykah Badu. Promujące wydawnictwo single "Walking" i "Heartbeat" cieszyły się dużym zainteresowaniem, trafiły również na playlisty polskich rozgłośni radiowych. W ramach trasy koncertowej promującej "No Longer At Ease" Nneka trafiła również do Polski, gdzie na początku kwietnia 2009 zagrała trzy koncerty.

(mt)