X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Omega w Kongresowej!

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2009 00:26
Ich największy przebój "Dziewczyna o perłowych włosach" powstał w... 1969 roku i do dziś zaliczany jest do kanonu najpiękniejszych piosenek wszech czasów. Występ w Warszawie rozpocznie kolejny cykl koncertowy Omegi.
Omegafot. lastfm.pl/music/Omega/
Omega to jedyny światowej sławy zespół z Europy Wschodniej. Na scenie występują od 47 lat, a od 1971 roku w niezmienionym składzie. Ich największy przebój "Dziewczyna o perłowych włosach" powstał w... 1969 roku i do dziś zaliczany jest do kanonu najpiękniejszych piosenek wszech czasów. Doczekał się kilkudziesięciu przeróbek, w Polsce "Dziewczynę" śpiewał, między innymi, Kazik.

Grupa nagrała szesnaście albumów studyjnych w ojczystym języku (szesnasty, "Égi jel" - "znak na niebie" powstał  dwa lata temu po 10-letniej przerwie), nagrywała także płyty w języku angielskim i niemieckim i łącznie sprzedała ich ponad 10 milionów egzemplarzy. "Gammapolis", album, który nagrano w 1979 roku, jest do dzisiejszego dnia najlepiej sprzedającą się płytą na Węgrzech (650 tysięcy egzemplarzy w 10-milionowym kraju).

W latach siedemdziesiątych, na fali niezwykłej popularności węgierskiego rocka, Omega, obok takich grup jak Locomotiv GT, Skorpió i Generál, bardzo często występowała w Polsce, zdobywając ogromne grono zagorzałych fanów, którzy do dzisiejszego dnia pamiętają nie tylko "Dziewczynę", ale i takie wielkie przeboje jak: "Czarodziejski biały kamień", "Nie znam twojego imienia", "Koncert o północy", "Lena" czy "Never feel shame".

W latach 90-tych  Omega występowała sporadycznie, dając kilka "superkoncertów" na Węgrzech. W 2004 roku muzycy zatęsknili za sceną i w ciągu dwóch lat odwiedzili wszystkie większe węgierskie miasta, grając zawsze w salach wypełnionych publicznością po brzegi. W 2007 roku głośno obchodzili jubileusz 45-lecia zespołu podczas wielkiego koncertu na Hungaroringu. W 2008 roku nie koncertowali - koncert w Warszawie 14 marca 2009 roku rozpocznie kolejny cykl koncertów Omegi.

(źródło: www.kongresowa.pl)


Od 1971 roku grupa występuje w niezmienionym składzie:

János Kóbor (Mecky) - wokal
László Benkő (Laci) - instrumenty klawiszowe
György Molnár (Elefant) - gitara
Tamás Mihály (Misi) - gitara basowa
Ferenc Debreczeni (Ciki) – perkusja

14 marca 2009, Warszawa, Sala Kongresowa PKiN, godz. 20.00

Bilety: 70-160 zł