X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Pomorskie: wielkie żaglowce i koncert Sinead O'Connor

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 11:59
120 największych i najpiękniejszych żaglowców świata, koncerty Sinead O'Connor czy Nigela Kennedy'ego, wirtuozi gry organowej oraz festiwal fajerwerków - takie atrakcje czekają na mieszkańców i turystów latem tego roku na Pomorzu Zachodnim.
Sinead OConnor - fragment okładki płyty
Sinead O'Connor - fragment okładki płyty Foto: mat.prasowe

Wakacyjnym muzyka klasyczna, imprezy plenerowe, ambitne kino, koncerty rockowe to letnia oferta kulturalna w regionie. W tym roku jednak wszystkie te wydarzenia przyćmi The Tall Ships Races - finał regat największych żaglowców. Już po raz drugi odbędzie się w Szczecinie. Tym razem miasto spodziewa się aż 120 żaglowców i jachtów i 2,5 mln widzów.
Zlotowi żaglowców w dniach 3-6 sierpnia będą towarzyszyć koncerty, w tym gwiazd polskiej estrady, ale też muzyki klasycznej, parady, festiwal ogni sztucznych i przedstawienia. Miasto zapowiada też wizytę podczas zlotu żaglowców gwiazdy międzynarodowej. Trwają jeszcze negocjacje z kilkoma artystami.
Wiadomo jednak, że na dobry początek sezonu, 27 maja zagra w Szczecinie Nigel Kennedy, wirtuoz skrzypiec, uczeń Yehudi Menuhina. W Szczecinie artysta przedstawi repertuar Bacha. Natomiast 20 czerwca w stolicy regionu zaśpiewa Sinead O'Connor.

Lato to na Pomorzu Zachodnim także festiwale filmowe, w tym ten w Ińsku. Ińskie Lato Filmowe, w tym roku zaplanowane w dniach 9-18 sierpnia, propaguje filmy o wysokich wartościach artystycznych. Koncentruje się szczególnie na kinematografii Europy Wschodniej oraz zjawiskach, które dotykają tematyki odrębności kulturowej w kinie światowym. Festiwal promuje również kino młodych twórców.
Od 24 do 29 czerwca Koszalin będzie gospodarzem 32. Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Jest to największa w kraju impreza, na której prezentowane jest młode polskie kino. Festiwal jest też jednym z najstarszych tego typu krajowych przeglądów. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1973 r.
Natomiast w Kołobrzegu od 8 do 12 sierpnia odbędzie się druga edycja Festiwalu Filmowego "Sensacyjne Lato Filmów". Podczas imprezy zaplanowano pokazy 30 sensacyjnych filmów.
W Koszalinie odbędą 4. Koszalińskie Konfrontacje Młodych "m-teatr" - przegląd najciekawszych spektakli młodych reżyserów teatralnych. Potrwa od 10 do 16 czerwca.
W regionie latem zaplanowano również takie wydarzenia jak 26 lipca trzydniowy Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie. To podróż do epoki Wikingów i Słowian - świata ówczesnych wojowników, kupców i rzemieślników. Do miasta zjeżdża na tę imprezę od lat ponad tysiąc uczestników, z całej Europy, a także Kanady i USA.
Do Międzyzdrojów zjadą na początku lipca gwiazdy kina i telewizji na Festiwal Gwiazd. Dwa tygodnie później w Świnoujściu zakręci się Karuzela Cooltury z tematem przewodnim "Miłość i działanie". W ciągu trzech dni organizatorzy zapewniają kalejdoskop ponad setki na kilkunastu scenach.
To m.in. dyskusje, spotkania autorskie, spektakle, koncerty, akcje specjalne, eksperymenty naukowe, warsztaty, wystawy, akcje dla dzieci i zajęcia sportowe, w których biorą udział znani pisarze, artyści, aktorzy, dziennikarze, ekonomiści, poeci, sportowcy, politycy i tzw. celebryci.
Imprezą z wieloletnią tradycją jest świnoujska FAMA - zjeżdżają na nią studenci, by wziąć udział jedynym w Polsce artystycznym wydarzeniu interdyscyplinarnym dla nich. FAMA łączy muzykę poważną, jazzową, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, tancerzy, teatry, kabaret, , film, fotografię, literaturę, sztuki plastyczne.

PAP, tj

Czytaj także

Łódź: Knopfler, Clapton, Cohen. Wiosna i lato z gwiazdami

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 11:28
Mark Knopfler, Eric Clapton i Leonard Cohen - to niektóre światowe gwiazdy, które wystąpią w najbliższym czasie w łódzkiej Atlas Arenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sting, Portishead, Franz Ferdinand. Festiwale w Małopolsce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 11:53
Sting oraz zespoły Portishead, Franz Ferdinand oraz Florence and the Machine wystąpią podczas letnich festiwali organizowanych w Krakowie i Oświęcimiu.
rozwiń zwiń