Polskie Radio
Section05
Sting

"Biorą udział w haniebnym procederze". Konikiewicz o artystach występujących dla rosyjskich oligarchów

- Okazuje się, że dla artystów takich jak na przykład Sting nie jest obciachem występowanie u rosyjskich oligarchów, choć wyraźnie widać, iż bogactwo, fortuna tych ostatnich jest oparta na czyjejś nędzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Konikiewicz (muzyk, producent muzyczny). 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Dudkiewicz Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Sting Europa wojna 2022

Як всесвітньовідомі музиканти Україну та українців піснею підтримують

Легендарні та світової слави гурти, співаки, музиканти, артисти присвячують пісні мужньому українському народу та Україні, котрі незламно продовжують давати відсіч рашистському окупанту
Zobacz więcej na temat:  рашисти Україна підтримка війна Kalush Orchestra Sting scorpions пісні

Jazz z dodatkiem męskiego pierwiastka

Jak co tydzień Julia Sawicka-Kotomska w audycji "NocHarmonia" zabrała nas w nieoczywistą muzyczną podróż, tym razem z wyjątkowo dużym dodatkiem męskiego pierwiastka, a do tego z dobrze osadzonym groovem. Na liście utworów znaleźli się m.in.: 17-krotny laureat Grammy Sting, jeden z największych rodzimych artystów Czesław Niemen oraz mało znany szerszej publiczności, ale wart uwagi, Igor Zakus.
Zobacz więcej na temat:  Julia Sawicka-Kotomska Trójka MUZYKA muzyka hp Sting Czesław Niemen Jazz Wanda Warska

Afrobeat, czyli brzmienia Czarnego Kontynentu

Czwarte spotkanie z Rafem Uzarem i Gosią Jakubowską spędziliśmy w Afryce. Tym razem audycja "Muzyczne Podróże" obfitowała w nagrania zarówno afrykańskich artystów, jak i tych zza oceanu, inspirujących się "czarnymi brzmieniami". Pojawili się m.in. uwielbiani w Londynie Osibisi, grupa The Good, The Bad and The Queen oraz Sting w ciekawym duecie.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Trójka Małgorzata Jakubowska Raf Uzar Sting Damon Albarn

Starzy wyjadacze i debiutanci

Kim są przywołanie w tytule "starzy wyjadacze"? To m.in. Eric Clapton, Sting, Mark Knopfler, Carlos Santana, czy wreszcie otwierająca audycję Iron Maiden. Debiutantami zaś, choć w trochę innym kontekście, jest zespół The Heavy Clouds: muzycy tej formacji w niedzielę po raz pierwszy wystąpią na żywo w trójkowym studio im. Agnieszki Osieckiej.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Rock iron maiden Sting Eric Clapton Carlos Santana Joe Bonamassa Lady Pank Acid Drinkers Małgorzata Ostrowska Michał Kirmuć Trójka