Polskie Radio
Section05
zachodniopomorskie

Pociąg dwunapędowy zwiększa funkcjonalność kolei. Pierwszy polski pojazd hybrydowy już wozi pasażerów

Urząd Województwa Zachodniopomorskiego jako pierwszy w Polsce zamówił hybrydowe pojazdy szynowe. Pierwsze z nich trafiły właśnie do eksploatacji. "To realizacja wizji naszego województwa jako przyjaznego mieszkańcom, ale także jako najbardziej proekologicznego województwa w Polsce" – podkreśla Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego.
Zobacz więcej na temat:  kolejnictwo transport hybryda ekologia infrastruktura GOSPODARKA zachodniopomorskie samorząd

Dożywocie zamiast 25 lat za kratami. Wyższa kara za usiłowanie zabójstwa dziecka

Sąd Okręgowy w Koszalinie podwyższył wyrok dla Marka K. skazanego za usiłowanie zabójstwa syna swej partnerki, znęcanie się nad chłopcem i jego bratem ze szczególnym okrucieństwem, a także za gwałty na nich. Mężczyźnie wymierzono karę dożywotniego więzienia w miejsce orzeczonych wcześniej 25 lat odsiadki. Marek K. będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po 35 latach kary. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony zachodniopomorskie Koszalin służby i bezpieczeństwo sądownictwo społeczeństwo

Brak aresztu dla organizatora koszalińskiego escape roomu. Sąd odroczył posiedzenie

Sąd Apelacyjny w Szczecinie w środę nie wydał postanowienia w sprawie Miłosza S., organizatora koszalińskiego escape roomu. Posiedzenie, na którym sąd rozpatrywał zażalenie prokuratury na postanowienie o nieprzedłużeniu podejrzanemu tymczasowego aresztowania, zostało odroczone.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo areszt pożar prokuratura sąd Koszalin zachodniopomorskie regiony escape room

Brutalne pobicie księdza w Myśliborzu. Prokuratura wszczęła śledztwo

Po publikacji nagrania pobicia księdza na stacji benzynowej w Myśliborzu, lokalna prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie - informuje wPolityce.pl. Jak podają dziennikarze portalu, śledczy ustalili, że napastnik stał się jeszcze bardziej agresywny, dowiedziawszy się, kim jest jego ofiara.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo regiony zachodniopomorskie przestępczość prokuratura aborcja Trybunał Konstytucyjny demonstracje