Polskie Radio
Section05
zachodniopomorskie

Kolizja z udziałem marszałka woj. zachodniopomorskiego. Prokuratura rozpoczęła dochodzenie

Prokuratura wszczęła dochodzenie pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie zdarzenia drogowego, w którym brał udział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Zobacz więcej na temat:  wypadek samochód zachodniopomorskie Platforma Obywatelska prokuratura POLSKA społeczeństwo

Kilkaset interwencji straży po burzach i ulewach. Najwięcej w Zachodniopomorskiem

Wieczorem strażacy zanotowali w całym kraju ponad 300 zdarzeń związanych z pogodą - wynika z informacji rzecznika prasowego komendanta głównego PSP bryg. Krzysztofa Batorskiego. Najwięcej razy strażacy interweniowali w województwie zachodniopomorskim. Teraz burze przesuwają się na wschód - na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony zachodniopomorskie służby i bezpieczeństwo burze straż pożarna pogoda

Zajechanie i kolizja. Niebezpieczne zachowanie na drodze marszałka woj. zachodniopomorskiego

Do sieci trafiło nagranie z drogi ekspresowej S3. Na filmiku widać, jak czarna skoda wyprzedza tira, następnie wjeżdża przed pojazd i gwałtownie hamuje. Ciężarówka uderza w osobówkę, powodując kolizję. Okazało się, że za kierownicą skody siedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego (PO). Informację potwierdziła nam Gabriela Wiatr, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA drogi kierowcy zachodniopomorskie regiony Platforma Obywatelska

Fundusz Inwestycji Strategicznych. Szefernaker: prezentacja szczegółów na początku lipca

Przedstawiciele 48 zachodniopomorskim gmin popegeerowskich otrzymali dziś symboliczne czeki na dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W Polskim Ładzie zapisany jest również program inwestycji strategicznych. 2 lipca w Szczecinie przedstawimy jego szczegóły – zapowiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje Polski Ład Paweł Szefernaker zachodniopomorskie