Polskie Radio
Section05
zachodniopomorskie

Byli zomowcy trafią do więzienia za brutalne pobicie w stanie wojennym? Do sądu w Szczecinie wpłynął akt oskarżenia

Akt oskarżenia przeciwko trzem byłym funkcjonariuszom ZOMO, którzy mieli pobić mężczyznę zatrzymanego w związku z manifestacją uliczną przeciwko bezprawiu stanu wojennego, wniósł do sądu prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie - przekazał w czwartek Instytut Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szczecin zachodniopomorskie IPN sądownictwo prawo PRL historia Polski represje przestępczość historia PRL prokuratura stan wojenny regiony

NASZ NEWS Konwencje PiS: w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie, a w niedzielę w Gdyni

W sobotę odbędą się konwencje regionalne PiS w Gorzowie Wielkopolskim (godz. 14.00) i w Szczecinie (godz. 16.30), a w niedzielę - w Gdyni. Weźmie w nich udział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość regiony lubuskie zachodniopomorskie pomorskie Gorzów Wielkopolski Szczecin Gdynia

Patrycja przyniesie upalny weekend. Temperatura może przekroczyć 30 st. C

Pogoda w weekend sprzyja odpoczynkowi nad wodą, która jest wyjątkowo ciepła zarówno w Bałtyku, jak i w jeziorach. - W weekend sporo słońca, a właściwie wyłącznie słońce. Zachmurzenia jak na lekarstwo i temperatura, szczególnie na zachodzie może przekroczyć 30 st. C - poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. - Będziemy cały czas skąpani w słońcu, dzięki Patrycji, czyli układowi wysokiego ciśnienia, który do nas dotarł - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda upały prognoza Hel zachodniopomorskie lubuskie

"Na gotyckim szlaku". Festiwal jak wyprawa przez terra incognita

- Na tym polega nasza letnia wędrówka, że odkrywamy dziedzictwo dawnej Pomeranii, ale i Nowej Marchii, które znajdują się w województwie zachodniopomorskim. Historycznie przebogate, właściwie nieznane. Myślimy sobie, że to prawdziwa terra incognita, warto ją odkrywać - mówił w Dwójce Paweł Osuchowski, dyrektor artystyczny XIV Letniego Festiwalu Wędrownego "Na gotyckim szlaku".
Zobacz więcej na temat:  gotyk zachodniopomorskie KULTURA Jakub Kukla Dwójka